Sprawdzony sprzęt snowboardowy bezpieczny dla eksploatatora.

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę na desce snowboardowej musi mieć przyzwoicie dopasowany ekwipunek. Snowboard kupujemy zależnie od wagi ciała, wzrostu, numeru stopy także stylu jakim zamierzamy poruszać się po stokach, czy też poza nimi. Trzeba mieć na uwadze, że sprzęt snowboardowy powinien być dobrej jakości, ażeby spełniał swoje funkcje i był pewny dla użytkownika. Dla tych, którzy zaczynają przygodę z takiego typu sportem najlepszą opcją jest miękka deska.

góry

Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com

Poprzez swoje właściwości, zezwala wybaczyć początkującym błędy, przez co o wiele rzadziej upadają, mniej się męczą i nie tracą zapału do nauki. Deska twarda zdecydowanie bardziej odzwierciedla wszelki niewłaściwy ruch, przez co jest zdecydowanie trudniejsza w prowadzeniu.Wielkim udogodnieniem dla jeżdżących na desce jest serwis snowboard Białka Tatrzańska. W tym miejscu jest możliwość uzupełnić ubytki w deskach, posmarować je i naostrzyć, a także zainstalować, lub wyregulować wiązania. Najważniejszą własnością wiązania jest jego możliwość dopasowania do obuwia, co bezpośrednio przekłada się na kontrolę jazdy. Odpowiednie dopasowanie także ogranicza urazy stopy, lub stawu skokowego. W wiązaniu dopasowanie realizowane jest za pomocą rozmiaru, systemu regulowania, również układu i cech strapa. Sprzączki powinny umożliwiać odpowiednie dozowanie siły zaciśnięcia pasków. Należy mieć na uwadze, że do butów przystosowujemy wiązania, nie na odwrót. Najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo, a tę zapewniają przede wszystkim porządnie dobrane buty. Należyte dopasowanie zależy od systemu zawiązywania, oraz surowców, z jakich zbudowany jest but wewnętrzny.

snowboard

Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Główną wytyczną jest to, że buty nie mogą być ani za obszerne, ani za małe. Niskie temperatury, silny wiatr, duża wilgotność w czasie jazdy na desce wymagają specjalnie do tego preparowanych ubiorów. Zadowolenie z jazdy okaże się tym wyższa, im dłużej uda się podtrzymać należytą temperaturę ciała i im dłużej nasze ubranie pozostanie suche. Kurtki i spodnie snowboardowe wytwarzane są ze szczególnych materiałów, jakie zabezpieczają ciało przed zimnem, wodą i zapewnią stosowną wentylację.