Tajlandia – kraina uśmiechu

Tajlandia jest to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, który olśni nas gamą kolorów, splendorem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi rytuałami, religią wkradającą się w powszednie życie mieszkańców jak też wszędobylskim uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: czerwono-zielone dachy świątyń wspaniale komponują się z pozłacanymi ornamentami, mnisi w szafranowych odzieniach przechadzają się wśród zabytkowych budynków z brunatnej cegły, rzekami pływają długie łodzie napełnione po brzegi kolorowymi owocami a także pachnącymi przyprawami, na błękitnym niebie tańczą fiołkowe latawce, zaś na tle soczystej zieloności pól ryżowych dojrzeć można ciemnookich Tajów w słomkowych kapeluszach.

Bangkok

Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Już od pierwszej minuty pobytu na tajskiej ziemi uderzy nas odczucie pewnego bezładu, nieznanego rezydentom Europy, zaś nader specyficznego dla egzotycznych państw. Kiedy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, warto pomyśleć o Tajlandii. Już niedługo przechadzać się będziemy uliczkami tajskich miasteczek co chwilę będziemy mieć okazję spotkać sprzedawców oferujących specjały tajskiej kuchni i tradycyjne rękodzieła, rykszarzy zachęcających do skorzystania z ich usług, barwne festiwalowe pochody i ulicznych muzyków. Tajlandia (przejdź do serwisu) jest państwem dużym, kształtem przywodzącym na myśl głowę słonia. Rozróżnia się tutaj cztery charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu – stanowiącą żywiołowo rozwijające się i urodzajne centrum kraju, Równinę Korat – umiejscowiony w północno-wschodniej Tajlandii o wiele uboższy region, południowy półwysep oblany przez fale Morza Andamańskiego jak też górzystą północ państwa.

Źródło informacji: Tajlandia oferty z Niemiec

egzotyczne rośliny Tajlandii

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem każdego podróżnika będzie zapoznanie się z lokalnymi tradycjami. Tajlandia oczaruje nas różnorodnością jak też bogactwem swej kultury.

Jeśli masz ochotę jeszcze bardziej przeanalizować opublikowany tu temat, to kliknij tutaj. Bez obaw, to wiarygodny link – są tam dające do myślenia treści.

Tutejsze obyczaje weselne bądź żałobne w niczym nie przypominają europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń posiadają niezwykłą – przepełnioną oparami trociczki oraz migotliwym poblaskiem świec – aurę kontemplacji, natomiast tradycyjny taniec ukazujący dawne tajskie dzieje a także legendy, w którym każde skinienie oraz mina posiadają swoje znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeżeli nawet nie zafascynują nas dawne legendy, z pewnością uczyni to uśmiech ciemnookiej Tajki. Warto poszukać też propozycji Tajlandia z Niemiec, bowiem w Niemczech można odnaleźć tańsze loty niż proponowane przez przewoźników w Polsce.

Sprawdź również: