Polskie superfoods w formie owoców i jarzyn. Spora zawartość mikro- i makroelementów i niewielka kaloryczność

Od dawna wiadomo, że w naszym kraju mamy doskonałe owoce i jarzyny. Sporo z rozpowszechnionych w Polsce produktów to tzw. superjedzenie – żywność o dużej ilości składników odżywczych o szczególnie pozytywnym wpływie na nasz organizm, jak witaminy, makro- i mikroelementy, antyoksydanty, nierozpuszczalny błonnik pokarmowy albo dobre tłuszcze.

Produkty te pomagają nie tylko zapewnić dobre zdrowie, lecz też pomagają uzyskać szczupłą sylwetkę, podkręcić metabolizm. Jeżeli zamkniemy oczy i wymarzymy sobie, duże, soczyste jabłka albo pachnące gruszki czy inne krajowe owoce Polska ma je wszystkie na wyciągnięcie ręki – w sadach w czystych obszarach naszego kraju.

Owoce i warzywa można zjadać surowe, mają wtedy same dobre właściwości, lecz można je też zamrażać, podsuszać, ukisić i robić z nich różne przetwory. Jeżeli zamierzamy wykonać większe ilości przetworów na miesiące zimowe, możemy wyszukać hurtownię najbliżej naszego miejsca zamieszkania wpisując frazę „owoce warzywa hurt”. Dobrze wcześniej zaplanować sobie, które dokładnie przetwory będziemy robić, by oszacować, ile kg warzyw i owoców będziemy potrzebować.

Jeśli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej stronie wiadomości są dość precyzyjne, to zobacz źródło (http://www.lontex.pl/oskp/tarnow), które użyto do zredagowania tego artykułu.

Pozostałości można oczywiście przemrozić, ale dobrze jest znaleźć rolnika sprzedającego hurtowo i zakupy podzielić sobie na kilka tur. Polecamy Sprzedaż owoców, sprawdź!

Owoce i warzywa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest również to, żeby przetwarzać produkty zakupione na targu czy giełdzie typu owoce warzywa hurt, które akurat w konkretnym czasie są najlepsze, soczyste i pachnące. Wówczas przetwory będą idealne. Podobnie z mrożeniem – trzeba zamrażać owoce i jarzyny, jakie są bardzo dojrzałe, zdrowe.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej wskazówek tutaj (http://www.xrayprotect.pl/blachy-folie-olowiane.html) dotyczących rozważanej w tym serwisie kwestii. Te porady na pewno również na długi czas pozostaną w Twej pamięci.

Zwracajmy na to uwagę wybierając owoce hurt, ponieważ niższa cena może także czasami oznaczać gorszą jakość. Idealnie byłoby spożywać je sezonowo – są wówczas najświeższe, wiemy, że nie były przechowywane przez długi czas w chłodniach i nie pryskano ich konserwantami żeby przetrwały transport.

Jeśli chodzi o sezonowe jarzyny czy grupy producentów owoców ma ich naprawdę dużo, także jest w czym wybierać praktycznie o każdej porze roku. Na wiosnę nowalijki, dorodne owoce przez całe lato – morele, czereśnie, agrest, na jesień gruszki, jabłka, śliwki, cukinia, kabaczek i dynia, a zimą – korniszony, kapusta kiszona czy kiszone ogórki.

Przeważające w diecie polskie warzywa i owoce to naprawdę dobry wybór. Szczególnie gdy mamy dobrego dostawcę, jaki zaoferuje nam warzywa i owoce hurt. Przy hurtowych zamówieniach możemy planować tygodniowe, różnorodne i pożywne posiłki.