Jakie możliwości oferują obecnie programy telewizyjne publikowane w różnego rodzaju portalach internetowych

Korzystając z telewizora często sięga się po najróżniejsze programy, z nich można się dowiedzieć, co będzie emitowane w najbliższych dniach. Co prawda sieci satelitarne i kablowe oferują swoje programy, lecz często korzystanie z nich nie jest wygodne. Jeszcze całkiem niedawno ogromnym zainteresowaniem cieszyły się programy w wersji papierowej, wydawane z tygodniowym wyprzedzeniem. W dalszym ciągu wielu ludzi je kupuje, szczególnie że są one taniutkie, lecz mają sporo wad.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie mają niekiedy wszystkich kanałów, jakich może być nawet około dwustu, a oprócz tego trudno się w nich szuka. A że obecnie sieć internetowa oferuje w zasadzie wszystko, czego się potrzebuje, to trudno się dziwić, że od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze programy na stronach www. Co prawda będą one wymagać dostępu do internetu, lecz obecnie nie jest to żadnym problemem, a dają znacznie więcej możliwości niż papierowe gazetki, no i nie trzeba co tydzień chodzić do kiosku po kolejny numer.

Najczęściej spotykany na stronach program TV ma podobny układ. Złożony jest z wyszukiwarki, paska szybkich linków i sekcji która prezentuje w pionowych kolumnach programy poszczególnych stacji. Jednorazowo takich sekcji jest wyświetlanych trzy lub cztery, i odpowiednimi przyciskami można je łatwo przewijać na kolejnekanały. Programy są wyświetlane od obecnej godziny w taki sposób, że bardzo łatwo można się zorientować, jak rozkładają się czasowo na dane godziny. Dla wielu użytkowników przydają się przyciski do szybkiego wybierania.

W łatwy sposób można zmienić wyświetlany program na dzień następny i z powrotem, a także wejść do listy wszystkich kanałów. Jeżeli ktoś będzie chciał czegoś więcej, to skorzystać może z dostępnej wyszukiwarki. W takiej wyszukiwarce można określić dzień programu, zakres godzin, konkretny kanał lub ich grupę. W odpowiedzi otrzyma się listę programów, którą można później normalnie oglądać. Porządne programy zawierają także dokładne opisy filmów i programów, łącznie z wiekiem, od którego jest zalecane oglądanie.
Jeden z takich serwisów jest dostępny pod tym adresem: .