Dlaczego trzeba raz na pewien czas brać udział w szkoleniach z zakresu tzw. umiejętności miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i kierownicy są zgodni w jednej kwestii, otóż: regularnie odbywane szkolenia podnoszą umiejętności podwładnych, a ich motywacja w pracy znacznie wzrasta, co rzecz jasna nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla zakładu, w którym pracują. Ta zasada dotyczy tak pracowników siedzących za biurkiem, jak i robotników pracujących w halach zakładowych. Dokształca się zarówno kadra kierownicza, jak i szeregowi pracownicy.

pracownik

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Uwaga przyszłych słuchaczy skupia się przeważnie na szkoleniach z zakresu umiejętności twardych, zatem księgowa pragnie poznać zasady rozliczania VAT-u w kolejnym roku rozliczeniowym, a spawacz poznać w końcu nowe, kompletnie nieznane mu technologie spawania. Tymczasem zajęciami z tematyki zarządzania czasem lub radzenia sobie z negatywnymi emocjami zainteresowani bywają bodajże tylko kierownicy; syndrom wypalenia zawodowego kojarzymy zazwyczaj z fachem nauczyciela, chociaż w istocie każdy może stracić chęć do pracy, zwłaszcza wtedy, kiedy wspomniana praca jest bardzo monotonna i przez to nieciekawa albo wymaga nawiązywania ustawicznych kontaktów międzyludzkich.

Może zaciekawią Cię też podobne serwisy na omawiany temat? Jeśli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe dane na to zagadnienie.

Dzięki kursom oraz indywidualnym rozmowom z trenerem można oczywiście w porę uporać się z tym problemem. Aby uchronić się przed zgubnymi efektami utraty motywacji, a jak również pracoholizmem należy uczestniczyć w konwersatoriach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli i umieć zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Poziom motywacji jest zależny od szeregu różnych czynników. Jeśli w konkretnym przedsiębiorstwie pracownicy dostają niskie wynagrodzenie, a z każdym dniem wykaz obowiązków bez przerwy rośnie, to ich motywacja w pracy jest bliska niemalże zeru.

praca

Źródło: pixabay
Zresztą identycznie omawiana kwestia przedstawia się wtedy, kiedy firma bądź fabryka (www.malowanielinii.com/oznakowanie/oznakowanie-fabryk-i-hal-produkcyjnych/) ma trudności finansowe czy dostaje o wiele mniej zleceń niż w ubiegłym roku. Wówczas pracownicy myślą głównie o zmianie pracodawcy i czasem także o dokształcaniu. Z kolei na kursach bezrobotna czterdziestolatka może dowiedzieć się, w jaki sposób poszukiwać pracy, napisać list motywacyjny i poznać swoje atuty. Psychologowie dysponują też niezwykle przydatnymi testami, które pomogą przy ewentualnym wyborze nowej profesji.