Akcesoria istotne w trakcie wypraw na łono natury

W czasie planowania wypraw survivalowych powinno się zwrócić uwagę na sporo ważnych czynników. Ekwipunek nie może zajmować zbyt wiele przestrzeni, ani być zbyt ciężkim. Dlatego też w trakcie planowania pracuje się nad jak największym ograniczeniem tego gatunku parametrów.

Jednakże jest dużo artykułów, które są w stanie pomóc podnieść wygodę w trakcie tego typu wycieczek. Kapitalnym przykładem produktu, który idealnie sprawdza się w trakcie wycieczek są liofilizaty. Nie będzie to nazwa wszystkim znana. Pod tym terminem kryje się specjalnie stworzona żywność, której przygotowanie pochłania zaledwie parę minut. Liofilizaty zajmują bardzo niewiele przestrzeni i niewiele ważą. W związku z tym bez problemu pomieszczą się w każdym bagażu. Jednocześnie istnieje nader dużo typów takiej żywności. Da się odnaleźć tak samo wołowinę z ryżem czy zupę gulaszową. [

zdrowa żywność

Autor: Chuck Feder
Źródło: http://www.flickr.com

Widać więc, iż będąc w dziczy wcale nie trzeba całkowicie odcinać się od komfortu. Powyższe wyroby wystarczy przyrządzić z użyciem gorącej wody. Prócz wyżej wzmiankowanych artykułów żywnościowych, warto w tym miejscu nadmienić o kolejnym elemencie. Idzie oczywiście o śpiwory syntetyczne, śpiwory syntetyczneNowoczesne technologie sprawiają, iż towary tego typu mogą mieć idealne atrybuty cieplne, w tym samym czasie ograniczając swoje rozmiary i wagę. Trzeba tylko zaznajomić się z informacjami odnośnie tego typu towarów. Wykorzystane włókna mają dużo większą wytrzymałość na wilgoć (w związku z tym nie nabrzmiewają i nie zwiększają wagi), a przy tym mogą być używane także w radykalnych warunkach. Co nader ważne – śpiwory syntetyczne miewają znaczne możliwości kompresji. Dzięki temu bezproblemowo pomieści się je w nawet niewielkie plecaki.

Koszty takich towarów bynajmniej nie są wysokie – tak w marketach jak i sklepach internetowych da się kupić tak samo tańsze, jak również nieco bardziej zaawansowane modele. Z pewnością warto zaciekawić się tą problematyką – szczególnie podczas planowania kilkudniowego wyjazdu w dzicz.