O czym powinno się nie zapominać, prowadząc swoją działalność gospodarczą.

Prowadzenie swojej działalności to doskonała szansa na robienie tego, na co ma się ochotę przy równoczesnym zapewnianiu sobie potrzebnych środków do życia. Zakładanie samemu działalności nie jest niczym skomplikowanym, wystarczy wybrać się do biura pracy i tam na miejscu otrzymamy niezbędną pomoc a także porady , które dotyczą tego, co trzeba robić na sam początek i jakie zobowiązania nas obejmują.

pracownicy

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest to, że przez pierwsze 2 lata mamy tak zwany okres ochronny, w czasie jakiego możemy płacić mniejszy zus jak również inne składki , które odprowadza się do urzędu skarbowego – Cena Biznesu. Istotną informacją jest to, iż niskie składki zus przedsiębiorcy, który co miesiąc odprowadzał ową niższą kwotę, , która zwiększa się po upływie 2 lat i wówczas mamy już obowiązek płacenia normalnych składek zus za nas jak również za naszych pracowników. Powinno się także wiedzieć to, że mamy możliwość w pewnym momencie na jakiś czas zamknąć firmę lub też chociażby wstrzymać jej działalność. Tego typu działanie umożliwi nam przetrwanie w sytuacji kiedy przykładowo nie posiadamy wystarczającej liczby zleceń, a nasz były pracodawca prosi, abyśmy u niego pracowali i to z dość dobrym wynagrodzeniem.

Zaciekawił Cię ten wpis? To doskonale, ponieważ oryginalny wpis (https://www.eena.pl/praca-w-holandii.html) ma zbliżone dane do publikowanych.

Oczywiście, gdy koniunktura rynkowa się zmieni, to zawsze możemy zrobić wznowienie działalności gospodarczej, co pozwoli na powrót na rynek w momencie, kiedy jest zapotrzebowanie na konkretne usługi – jak przebiega sprzedaż środka trwałego.

pracownicy firmy

Autor: NASA ICE
Źródło: http://www.flickr.com
Można także postąpić w taki sposób, iż otwieramy własną działalność, lecz pracujemy cały czas u tego samego pracodawcy, ale już jako firma zewnętrzna, która wykonuje określone zadania. Jest to o tyle ważne, iż będąc sobie samemu szefem powinniśmy uwzględniać jak również samemu opłacać różnego rodzaju świadczenia, związane z koniecznymi składkami płaconymi do ZUS-u czy w urzędzie skarbowym. Może dziać się tak, że w naszej firmie będzie jakiś stary sprzęt biurowy albo niepotrzebne samochody, których już nie stosujemy, albowiem nasza działalność transportowa świetnie się rozwija i pojazdy, które niegdyś kupiliśmy, posiadają obecnie zbyt małą ładowność. W takim przypadku dobrze jest ogłosić sprzedaż środka trwałego, dzięki temu możemy uzyskać dodatkowe pieniądze, jakie można przeznaczyć na doinwestowanie naszej firmy – składki zus przedsiębiorcy.