Na co zwrócić uwagę aby wybrać właściwy, profesjonalny młynek do kawy?

Pyszną kawę możemy wypić nie tylko w kawiarni, jeżeli mamy stosowny ekspres do kawy i młynek, to dobrej kawy zdołamy napić się też w zaciszu domowym. Kawa ręcznie mielona jest znacznie lepsza, bardziej pachnąca i smaczniejsza, niż kawa rozpuszczalna. W związku z tym zapaleńcy prawdziwej kawy na ogół sięgają naturalnie po kawę paloną. Jeśli mamy w domu młynek do kawy, możemy osobiście zmielić jej ziarna, dzięki czemu taka kawa stanie się jeszcze mocniej pachnąca.

młynek do kawy, parzenie kawy

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
Obecnie możemy wyróżnić dwa modele młynków do kawy – młynki ręczne oraz młynki elektryczne. Zmielenie kawy za sprawą młynka ręcznego zajmuje oczywiście trochę więcej czasu, niemniej jednak młynek ręczny gwarantuje lepsze, dokładniejsze zmielenie kawy. Prócz tego manualne mielenie nie ogrzewa kawy (szkolenia baristów – Mobilny Barista), dzięki czemu jej aromat zostaje tak samo intensywny jak na początku i nie ulatuje. Masa ludzi woli więc nabyć ręczny młynek (młynki Zassen Haus

parzenie kawy, kawa

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Młynki żarnowe uważa się za lepsze, więc jeżeli zależy nam na młynku elektrycznym wyśmienitej jakości, wybierzmy właśnie te. Jeżeli nie jesteśmy szczególnymi smakoszami kawy, to możemy wybrać młynek do kawy udarowy. Młynki udarowe są tańsze, w związku z tym kupując ten model, zdołamy nieco zaoszczędzić. Młynki do kawy proponowane są przez rozmaitych producentów, odszukamy je zarówno w sklepach internetowych, jak także stacjonarnych. Asortyment produktów jest tak duży, iż niewątpliwe odkryjemy właściwy młynek dla siebie (dostępne na ).