Szybkowary oraz garnki do gotowania na parze – pomocne urządzenia w każdej kuchni

Szybkowar to niezwykle użyteczny i funkcjonalny garnek, który prawdopodobnie przyda się jednostkom zapracowanym, które nie mają czasu na długie przyrządzanie posiłków. Dzięki szybkowarom kurczaka możemy przyrządzić nie w godzinę, ale ledwo w 15 minut, w szybkowarach błyskawicznie przygotujemy również gulasz, ryż lub ziemniaki, gotowanie zupy także zajmie rzeczywiście chwilę.

gotowanie, szybkowar

Autor: Silit
Źródło: agito.pl
Szybkowary nie jedynie znacznie przyspieszają przygotowanie różnych posiłków, lecz sprawiają także, iż są one sporo zdrowsze, niż te przygotowywane w sposób tradycyjny. Poza tym używanie szybkowaru zmniejsza zużycie prądu i gazu, dzięki czemu rachunki są znacznie niższe. W szybkowarze możemy przygotować rozmaite dania na parze, soki owocowe oraz potrawy duszone, ponadto szybkowar wspaniale sprawdzi się również do rozmrażania artykułów. To wielofunkcyjne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Szybkowary można użyć na różnorodnego rodzaju kuchenkach, indukcyjnych, gazowych, ceramicznych itp.

Prócz szybkowaru należałoby zastanowić się również nad kupnem garnków do pichcenia na parze (przykładowe znajdziesz na tej stronie). Pitraszenie na parze jest znacznie zdrowsze od zwykłego pichcenia w wodzie, bowiem zezwala na zachowanie witamin. Jedzenie cukiernia mokotów artykułów gotowanych na parze jest więc niezwykle zdrowe.

gotowanie, na parze

Autor: Jeff Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Garnek do gotowania na parze to wyborna opcja dla postaci, które dbają o zdrowie i chcą zdrowo się odżywiać. Garnki do gotowania na parze są oferowane w dzisiejszych czasach poprzez rozlicznych producentów, zatem bez problemu odszukamy garnki, jakie znakomicie sprawdzą się w naszej kuchni. Pamiętajmy jednak, aby nie wybierać najtańszych garnków, ponieważ ich jakość zdoła pozostawiać dużo do życzenia. Niekiedy powinno się wykupić droższy garnek do gotowania na parze od lepszego fabrykanta, lecz posiadać pewność, że będzie to naczynie sprawne oraz praktyczne.