Ciekawe oferty na Dominikanie

Dominikana to eden na ziemi, karaibskie plaże z białym piaskiem, lazurowe morze i palmy kokosowe. To gościnni, pełni żywiołowości i stale roześmiani mieszkańcy, to także zachwycające egzotyczne smaki soczystych owoców, świeżych jarzyn i wspaniałe owoce morza.

Karaiby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Często bywa, że na wakacjach chcemy ujrzeć więcej aniżeli zaplanowało biuro podróży. Dobrą opcją mają szansę być wycieczki fakultatywne. Jakiekolwiek atrakcje nadobowiązkowe są dodatkowo płatne i jest możliwość je zdobyć u rezydenta, albo w lokalnym biurze podróży w miejscu pobytu. Niektóre biura turystyczne gwarantują kupno eskapad fakultatywnych w kraju, w czasie rezerwacji.

Sporo biur podróży, jakie planują wycieczki na Karaiby, proponuje atrakcyjne propozycje. Konsolidują one w sobie rozumienie tamtejszej kultury, zabawę, także szansa podziwiania pięknych krajobrazów. Jedną z chętniej wybieranych jest wyprawa na wyspę Saona, jedną z największych wysp otaczających Dominikanę. Wyprawa zawiera rejs motorówką, bądź katamaranem po najpiękniejszych miejscach okolicy. Dominikana to piękne, zadbane plaże i czysta, ciepła woda. Biały piach kontrastuje z błękitną wodą, a dookoła daje się słyszeć śpiew wielu gatunków ptactwa. Jest to przyciągający kraj dla osób uwielbiających przyrodę, gdyż znajduje się tam dużo endemicznych odmian flory i zwierzaków. Dominikana obfituje w dużo parków narodowych, na obszarze jakich znajduje się wiele zdumiewających grot, kaskad i innych cudów natury.

Karaiby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to równocześnie raj dla amatorów zdjęć, gdyż jest możliwość w tamtym miejscu zrobić niesamowite fotografie. Wycieczki fakultatywne Dominikana to też sposobność przejażdżki quadami po tamtejszych dzikich wybrzeżach. Inną ciekawą atrakcją jest oglądanie pieczar Fun-Fun, gdzie pod okiem trenerów jest możliwość zejść w dół jaskiń. Wielbiciele podwodnych pejzaży muszą skorzystać z takiej zabawy jaką jest nurkowanie. Będąc w owym państwie, nie wolno nie uwzględnić okolicznych raf koralowych. Dla tych, którzy nie posiadają dużej umiejętności w nurkowaniu, jest propozycja nurkowania z instruktorem. Jest możliwość podziwiać wspaniałość koralowców, małych grot, wraków i nawet do 200 różnych rodzajów ryb.