Dbaj o wystrój swojej restauracji!

Co jest najważniejsze w zapewne każdej polskiej restauracji? Smaczna kuchnia oraz solidna obsługa kelnerska. Jednak to akurat jeszcze nie wszystko. Trzeba także pamiętać, że czymś niesamowicie ważnym jest to by prowadzona przez nas restauracja elegancko się prezentowała. Sam nie zwracam dużej uwagi na takowe detale – jednak jestem w mniejszości.

Urządzanie wnętrza restauracji

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym, tak czy siak w jakiś sposób tam wnikam w prezencję lokalu, to silniejsze ode mnie. Na początku pragnę polecić Tobie to, aby porozglądać się za solidnym projektantem wnętrz – przecież projektant umie zaprojektować wnętrza w odpowiedni sposób.

Solidny projektant wnętrz jest wymagany! Wiem, że chcesz trochę sobie zaoszczędzić na projektowaniu restauracji (spróbuj własnych sił: ), a i pewnie myślisz, iż masz niesamowity gust, lecz fakty są takie, że często sytuacja jest taka, iż taka restauracyjka, która z założeniu miała być pełna klimatu, jest po prostu pełna kiczu. Można śmiało powiedzieć, że to nic rzadkiego. Naprawdę gustowna knajpka to rzadkość. Jadałem w zapewne wszystkich gdańskich lokalach gastronomicznych, a więc dobrze wiem o czym mówię w tym momencie.

Dekoracje wnętrza w restauracji

Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo

W dużym błędzie są tacy restauratorzy, które mają lokal dłuższy czas i sądzą, iż i tak jakieś zmiany nie są konieczne. Ciężko jednakowoż jakoś się z tym zgodzić, bo absolutnie każda restauracja co jakiś czas wymaga zmian. Takie są realia zarządzania restauracją. Myślę, iż wykańczanie wnętrz (wnętrza) jest inwestycją, która nigdy nie powinna być w jakimś sensie przez nas olewana. Żywię bardzo dużą nadzieję, że po zapoznaniu się z owymi radami będziesz sensowniej podchodził do zarządzania lokalem.

Chcę również niejako zaapelować – w żadnym razie w restauracji nie powinno być zbyt wielu stołów – niedaleko siebie. To często dostrzegane zjawisko. A w końcu ludzie chcą spokojnie przysiąść, pogadać z towarzyszem. Ciężko jeść posiłki czy konwersować w dużym ścisku. A poza tym, taka knajpa automatycznie traci nieco na standardzie.

Czyli wiedz, że sporo zależy od wystroju knajpy.

Pamiętaj – każdego dnia bądź zorientowany (https://www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/whisky-bezalkoholowe/). Dlatego zachęcamy Cię do przeczytania nowego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Nigdy nie możesz myśleć, iż może być inaczej. Mam ogromną nadzieję, że restauracje w Polsce będą ciągle powiększały swój poziom.