Dlaczego trzeba poddawać ocenie strony www?

Obecnie ogromna większość osób korzysta z internetu, ponieważ jest to narzędzie dające szansę na sprawne wyszukiwanie niezbędnych wiadomości bądź poznawanie interesujących osób. Nie należy się z tego powodu dziwić, że firmy starają się dbać o własną obecność w internecie, głównie poprzez posiadanie funkcjonalnych oraz atrakcyjnych wizualnie stron internetowych.

kod strony internetowej

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Strona jest firmową wizytówką, więc powinna prezentować się dla ewentualnego użytkownika możliwie jak najbardziej ciekawie.

Emocjonujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tu. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów – one też Cię bardzo zaciekawią!

Jak jednakże ocenić, czy jest przejrzysta, zawiera wszystkie potrzebne informacje, zaprezentowane dodatkowo w przystępny sposób?

Naprawdę interesującym rozwiązaniem jest ocena stron internetowych w ankietach online. Uzupełnienie takiej ankiety zabiera użytkownikowi parę minut i można ją łatwo opublikować od razu na stronie, co ułatwia do niej dostęp. Przygotowanie ankiety nie powinno być kłopotliwe. Warto zadbać głównie o to, by liczba zadawanych pytań nie była zbytnio duża, gdyż wówczas prawdopodobieństwo, że odwiedzający stronę będą chcieli zdecydować się na uzupełnienie ankiety jest dużo mniejsze. Pytania muszą być jasno sformułowane, a odpowiedzi podane w postaci punktów, co dla uzupełniającego jest uproszczeniem.

oceniamy strony internetowe

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na zamieszczenie podobnej ankiety, jako że dane, jakie dzięki niej zostaną uzyskane, szybko pozwolą na usprawnienie możliwych niedociągnięć. Z racji tego, że atrakcyjność strony internetowej w dużej mierze decyduje o tym, czy osoba będzie planowała ją kolejny raz odwiedzić albo czy zdecyduje się na skorzystanie z oferowanych usług oraz produktów i zadbanie o jej przystosowanie do potrzeb odwiedzających ma największe znaczenie. Oczywiście, jeśli osobiście nigdy nie przygotowywało się jakiejkolwiek ankiety, można to zlecić fachowcom, którzy będą w stanie tak sformułować pytania, żeby nie generowały one żadnych kłopotów.

W dodatku, będą oni wiedzieli, które zagadnienia są dla odwiedzających stronę naprawdę najistotniejsze.

Czy zaintrygował Cię nasz wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej szkolenia handlowe i przejrzyj tam nowe frapujące wątki. Nie zwlekaj!

Strona internetowa ma służyć głównie internautom. Oznacza to, że musi być wystarczająco funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie. Najczęściej nie wystarcza tylko zastosowanie zaawansowanych technologii – wszystkie informacje powinny zostać podane w stosownej formie.