Jak przygotować się do sezonu snowboardowego? O czym powinniśmy pamiętać, jakie ubrania wybierać?

Kiedy przychodzi sezon to ze snowboardzistów powinien się właściwie dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o kondycję oraz przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim o dobranie stroju. Na pewno to nie sztuka ubrać się po prostu byle jak, najprawdziwsza sztuka to ubrać się w ten sposób, by żadne warunki atmosferyczne nie były dla nas zaskoczeniem. Podstawa ubioru to bez wątpienia kurtki snowboard, spodnie, rękawice, czapka i bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W niesprzyjających warunkach, szczególnie kiedy występuje mroźny wiatr bardzo przydatna jest też osłona twarzy w postaci bandany albo neoprenowej maski. Aktualnie na rynku jest naprawdę wiele ciekawych i solidnych produktów, są więc ciuchy markowe, za jakie powinniśmy sporo zapłacić, ale i mniej znane, więc z pewnością powinniśmy przemyśleć, czego właściwie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawa każdego ubioru. Są bardzo ważne, więc muszą spełniać dwa najbardziej ważne zadania.

Wszystkie opisywane tu informacje po przejściu do wpisu (https://ksiazkitanie.pl/automobilista-czasopismo) są niezwykle ciekawe, zatem nie czekaj dłużej, tylko znajdź większą ilość wiadomości, które Cię fascynują.

Nie powinny przemakać, a jednocześnie powinny być ciepłe. Obecnie rozwiązania techniczne są naprawdę bardzo zaawansowane, więc spodnie zrobione są z tkanin wodoszczelnych, odpornych na wiatr i jednocześnie mają membranę oddychającą. Niezwykle ważne są również buty snowboardowe. Buty tego rodzaju możemy podzielić na miękkie i twarde. Ponadto mają one indywidualne stopnie twardości, definiowane mianem flexindex. Jeżeli w opisie buta jest informacja, że określony model posiada flex 5/10, to znaczy, że w dziesięciostopniowej skali ma twardość 5, czyli jest faktycznie średniomiękki. Im wyższy flex, czyli im bardziej twarde buty, tym bardziej korzystne „czucie” deski, co oznacza możliwość lepszego panowania nad nią.

kurtka snowboardowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej istotna i wybierana jest też bielizna termoaktywna. Dzięki wspaniałym właściwościom jest w stanie utrzymać właściwą temperaturę ciała bez względu na warunki pogodowe, utrzymuje jednocześnie perfekcyjny mikroklimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, tak więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny oferuje właściwą i przypasowaną bardzo dobrze rozciągliwość, kształt i wsparcie dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. To tyle jeśli chodzi o najlepszą odzież, zawsze jednocześnie należy pamiętać o najlepszej kondycji i wybraniu najbardziej profesjonalnych, pod kątem technicznym aspektów, jak wiązania do snowboardu.