Wyśmienita kawa w zaciszu domowym

Pewno nie raz piłeś wspaniałą, aromatyczną kawę w ulubionej kawiarni. Jednak dobrą, prawdziwą kawę zdołasz wykonać także w domowym zaciszu. Wystarczy, iż zaopatrzysz się w niezbędne akcesoria do parzenia kawy. Oczywiście przyda Ci się również dobra kawa, gdyż bez niej nie zaparzysz dobrego napoju.

kawa, parzenie

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Do zaparzenia wyśmienitej kawy bezsprzecznie użyteczne okażą się kafetiery włoskie. Kawiarki są bardzo słynne nie tylko we Włoszech, ale także w Szwecji albo USA. Kafetiery różnią się od siebie wieloma rzeczami, między innymi ceną, wielkością lub materiałem użytym do stworzenia. Do wyboru posiadamy przykładowo kawiarki zrobione z aluminium oraz (idź tutaj) ze stali. Najbardziej promowane są kawiarki wykonane z aluminium, są one skonstruowane ze zbadanego i certyfikowanego stopu, dlatego mamy pewność, że są bezpieczne dla zdrowia. Oryginalne Kafetiery włoskie także są wykonywane z aluminium. Warto pamiętać, że kawa przygotowywana w kawiarce jest mocniejsza niż ta z ekspresu.

Każdy miłośnik aromatycznej, prawdziwiej kawy ma obowiązek posiadać także zaparzacze do kawy. Dobry zaparzacz do kawy nie kosztuje sporo, możemy go kupić już w granicach 100-150 złotych. Kawa z zaparzacza jest niesłychanie aromatyczna i ma faktycznie wspaniały smak, na domiar tego nie ma szkodliwego kawowego pyłu. W sklepach odkryjemy aktualnie różnorodne modele zaparzaczów, zazwyczaj ze stali oraz (sprawdź informacje na stronie) z aluminium.

parzenie kawy

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Zaparzacze do kawy mają także różną pojemność, niektóre zezwolą nam na przyrządzanie jednej kawy, inne na przyrządzanie kawy dla czterech czy nawet sześciu ludzi. Pożądane byłoby zaopatrzyć się w dobry, jakościowy zaparzacz do kawy, ponieważ taki starczy nam na sporo lat (dostępne tutaj). Zarówno sklepy online, jak również stacjonarne mają duży asortyment zaparzaczy do kawy, i także innych akcesoriów przeznaczonych do jej parzenia, takie jak dzbanki do kawy, eskpresy czy również eleganckie filiżanki i łyżeczki.