Na co wartozwracać uwagę, gdy mamy własną działalność.

Prowadzenie swojej, nawet jednoosobowej firmy to nie tylko ciekawe zajęcie, połączone z realizowaniem własnych pasji jak również marzeń. Niestety, to w rzeczywistości duża odpowiedzialność za wszystko w naszej firmie. Będąc sami sobie szefem, musimy pamiętać nie tylko o comiesięcznych wypłatach dla naszych pracowników. To również cała biurokracja łącząca się z płatnościami na przykład do skarbówki albo zakładu ubezpieczeń społecznych.

prowadzenie własnej firmy

Źródło: pixabay

Dobrą stroną założenia swojej działalności jest to, że mamy możliwość realizować swój zawodowy pomysł na życie, który zwykle związany jest z naszymi zainteresowaniami.

Masz ochotę zdobyć świeże informacje na konkretny temat? To obejrzyj witrynę, zapewne da Ci wiele pozytywnych emocji oraz na długi czas zostanie w Twojej pamięci.

Jednak musimy pamiętać także o tym, że nasza działalność będzie wiązać się z koniecznymi, wspomnianymi już wyżej opłatami a nas, jako szefostwo niedużej działalności, powinny przede wszystkim zainteresować opłaty wysyłane do zakładu ubezpieczeń społecznych i do urzędu skarbowego. I tak przykładowo każde wystawianie faktur VAT dobra strona związane jest z odliczeniem i przesłaniem podatku do urzędu skarbowego. Za wszelkie uchybienia w tym wypadku skarbówka lubi wystawiać wysokie kary, przede wszystkim niestety u polskich małych firm, które nie mają dużego kapitału, aby wynajmować kancelarię prawną i grupy księgowych, którzy dokładnie będą wszystko kontrolowali, a w przypadku kontroli z zewnątrz i ewentualnego mandatu wykażą, iż to jednak kontroler się pomylił a my natomiast postępowaliśmy zgodnie z przepisami.

Gdy przekonasz się, że pomocne okazałyby się uzupełniające artykuły na opisywany temat, to kliknij ten link oraz zobacz ponadto inne wiadomości.

Musimy również mieć na uwadze, że co miesiąc mamy zus do odliczenia – sporo więcej zobaczysz na www.

dokumentacja

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

To jest istotne, powinniśmy nie zapominać o tym, żeby później nie okazało się, że nie płaciliśmy składek a teraz mamy do opłacenia świadczenia za te wszystkie miesiące a do tego jeszcze karne odsetki. Niemniej miejmy na względzie, że te zus odliczenia kliknij w źródło podatku są w ciągu pierwszych 2 lat niewysokie i dopiero tak naprawdę po tym czasie musimy niestety spłacać już składki w normalnej, to znaczy wyższej kwocie. Jak możemy zauważyć wszystkich świadczeń a także podatków na rzecz państwa jest sporo i nie są to tak naprawdę łatwe sprawy. Z tej przyczyny warto może zastanowić się nad zatrudnieniem księgowego w swojej firmie albo nad zleceniem tego typu zadań finansowych firmie księgowej zewnętrznej, która fachowo i rzetelnie nam poprowadzi całą rachunkowość, przez co będziemy mogli spokojnie spać.