W jakie miejsce pojechać na egzotyczne wczasy?

Egzotyka to między innymi to co nieznane, co pociąga nas swą odmiennością, co jest inne i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o wakacjach w egzotycznych miejscach kojarzy je przede wszystkim z tropikalnymi miejscami, turkusową, krystaliczną wodą, niecodzienną roślinnością i architekturą, a także rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają więc za miejsce wypoczynku wyspy, leżące z dala od cywilizacji, gdzie człowiek może się prawdziwie zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. Jednakże egzotycznych miejsc jest znacznie więcej. Kuszą podróżnych swoją odmiennością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.

Singapur

Autor: ninare
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym przykładem może być chociażby Singapur. Azja dla wielu Europejczyków pozostaje egzotycznym obszarem, który kryje w sobie niezgłębione tajemnice. Singapur jest o tyle wspaniałym miejscem, że można wyszukać tu wszystko, czego dusza zapragnie – niesamowite krajobrazy, niemniej fantastyczną architekturę i kulturę. Na pierwszy rzut oka to przede wszystkim nowoczesne państwo – miasto, gdzie dominują wieżowce i wspaniała architektura.

Ta wskazówka z serwisu przypadnie Ci do gustu, ponieważ także traktuje o nakreślanym w niniejszym artykule dylemacie. Co równie ważne, robi to w ciekawy sposób.

Nic dziwnego, obecnie Singapur jest jednym z najszybciej rozwijających się państw na świecie.

Mimo gęstej i stale rozbudowującej się zabudowy, możemy mieć tu do czynienia ze wspaniałymi widokami, bujnymi i egzotycznymi roślinami występującymi w singapurskich parkach itd. Co więcej tutejsze władze starają się egzotyczną roślinność wpasować w krajobraz architektoniczny. Dobrym przykładem jest słynny hotel Marina Bay San położony nad zatoką. Udostępnia on rozległy basen na krawędzi dachu, z którego rozpościera się wspaniały widok na cały Singapur. W hotelu mieści się także park z egzotycznym ogrodem i tarasem widokowym.

Singapur

Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Źródło: http://www.flickr.com

Takich miejsc jak Singapur jest w Azji kilka. Jedne mniej, inne bardziej niespotykane stanowią świetną alternatywę dla standardowych europejskich terenów. Warto przeznaczyć trochę czasu na poznanie tych miejsc i azjatyckiej kultury, bowiem jest to zupełnie inny świat, którym rządzą inne prawa i zasady. Taka egzotyczna podróż może być wspaniałą ucztą dla naszych zmysłów i źródłem wiedzy o obcych kulturach.

Zaabsorbował Cię rozważany tu temat i poszukujesz poza tym uzupełniających wiadomości? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu!

Bez problemu wyszukamy wycieczki w egzotyczne rejony w internecie.