W jaki sposób sklepy z konfekcją damską, księgarnie bądź hipermarkety zabezpieczają się przed drobnymi złodziejami

Drobne kradzieże są teraz prawdziwą plagą, bowiem kary za wyniesienie dwóch bądź trzech opakowań cukierków czy pary rajstop są śmiesznie niskie. Niekiedy zarządcy sklepów nawet nie dzwonią na policję, bowiem bardzo dobrze wiedzą, że złodzieje właściwie są bezkarni. Chociaż incydentalna kradzież przedmiotu za trzy złote nie doprowadzi do bankructwa, to jednak jeżeliby co drugi klient postępował w taki sposób, to dany sklep musiałby w końcu ogłosić upadłość.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywcze supermarkety muszą dbać o wystawiony na regałach towar ze zdwojoną uwagą, bowiem artykuły żywnościowe oraz kosmetyki zazwyczaj stają się łupem drobnych przestępców, a i małe batony lub mydła o wiele łatwiej wynieść aniżeli towary o dużych gabarytach. Samoobsługowe pawilony umieszczają w pobliżu kas bramki (najniższa cena na esok – sprawdź niskie ceny na kontrola dostępu) antykradzieżowe, tj. elektroniczne urządzenia, które w przypadku kradzieży powiadamiają pracowników ochrony o usiłowaniu dokonania przestępstwa – . Wspomnieliśmy tutaj o pracownikach, którzy zostali zatrudnieni, aby pilnować porządku – bez ich obecności kasjerki byłyby właściwie bezsilne, szczególnie wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę te największe punkty handlowe.

Właściciele sieci sklepów zazwyczaj korzystają z usług wielkich lub lokalnych firm ochroniarskich – sformułowanie agencje ochrony (http://securityservice.pl/pl/) łódź lub ochrona Białystok na pewno będzie pomocne w trakcie wirtualnych poszukiwań odpowiedniego usługodawcy.

ochroniarz

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei większe księgarnie stosują dodatkowe zabezpieczenia. Wszystkie książki mają naklejone na okładkach specjalne etykiety – jeżeli konsument wychodząc nie zapłaci za tom liryków, audiobook bądź książkę kucharską, to głośny dźwięk powiadomi o kradzieży. Nie próżnują także i szefowie butików z konfekcją damską i męską – specjalne klipsy zostają przymocowane do modnych podkoszulek, pulowerów czy zimowych kurtek.

Czasami na szybach sklepowych witryn zostaje przyklejone logo firmy ochroniarskiej – taka praktyka ma zniechęcić potencjalnych złodziei, a fraza agencje ochrony łódź, czy ściślej nazwa określonej firmy ochroniarskiej, uświadamia klientom, że w tym sklepie nieuczciwi nabywcy wcale nie powinni się pojawiać – . Choć za usługę ochrony trzeba zapłacić, to jednakże na tego rodzaju wydatkach akurat przezorni szefowie sklepów oszczędzać nie zamierzają.