Propozycja na biznes – budowa hal produkcyjnych pod wynajem

Jeśli szukasz pomysłu na firmę, chcesz ulokować kapitał w interesujący sposób i obawiasz się ryzyka – ten artykuł z całą pewnością powstał dla Ciebie. Napisałem go z myślą o osobach, które dysponując stosownymi środkami wypatrują pomysłu na inwestycje ze znaczną stopą zwrotu, pewnego jak też przetestowanego w pozostałych państwach Unii Europejskiej. Mam dla nich rozwiązanie – postawienie hali produkcyjnej pod wynajem.

hala produkcyjna

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Po wejściu RP do UE nasze granice zostały otwarte dla zachodnich biznesmenów. Dosyć wielu z nich zdecydowało przenieść swoje zakłady do Polski.

Przedsiębiorstwa te działają na regule wynajmowania magazynów, hal magazynowych.

Czy ten tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne wpisy, które posiadają intrygujące dane – one wciągną Cię kompletnie.

Poszukują lokali o wielkich powierzchniach, najczęściej z zapleczem biurowym itp. Lokata w hale przemysłowe może być zatem strzałem w dychę (więcej o projektowaniu hal przemysłowych). W naszej ojczyźnie powstają całe strefy ekonomiczno-handlowe bądź stricte fabryczne. Tytuł własności gruntu w otoczeniu rozwijających się biznesmenów zagwarantuje nam nie tylko stałych dzierżawców, ale także skuteczne wykorzystanie działek.

Badania pokazują, że zainteresowanie tego typu usługami jest bardzo duże oraz stale wzrasta. Nie potrzeba wiele, żeby stać się konkurencyjnym na tymże rynku. Dobrze jest jednakże zatroszczyć się o podstawowe funkcjonalności konkretnej hali przemysłowej oraz infrastrukturę działki – sąsiedztwo drogi, podłączenia wodne itp.

Ile kosztuje wybudowanie hali na dzierżawę? Koszta są rzecz jasna zróżnicowane, zaś przesłanką ostateczną będzie oczywiście rozmiar konkretnej hali (informacje o projektowaniu hal magazynowych). Od jej metrażu bowiem, w połączeniu z położeniem i podstawowymi funkcjonalnościami zależy definitywny koszt budowy. Estetyka samego wykonania ma mniejsze znaczenie, jednakże użycie odpowiednich półproduktów jak też troska o szczegóły będą dodatkowymi zaletami za dzierżawą właśnie naszego obiektu.

hala

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com

Szacuje się, iż koszty postawienia hali o wymiarach 10 m x 30 m x 4 m, z blaszanym pokryciem dachu waha się od 270 do 360 tys.

Jeśli znajdująca się w tym artykule wykładnia Cię przekonuje, to zobacz ponadto pozostałe wypowiedzi na nasz temat (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/bydgoszcz/hotel-ikar.html), który został podniesiony w tym poście.

zł (sprawdź ceny hali stalowej). Kalkulując, iż przeciętny koszt dzierżawy takiego obiektu to około 8 tys. zł, koszta ulokowanego kapitału zwrócą się po mniej więcej 4 latach.

Właściciele mniejszych hal przemysłowych mogą mieć nadzieję na czynsz w wysokości kilku tysięcy złotych.