W jaki sposób są zbudowane nowoczesne panele LED, jakie są zalety ich wykorzystania w reklamie zewnętrznej

Współczesna reklama bardzo często sięga po nowoczesne technologie. Bardzo popularny stał się tu internet, gdzie zaczęła się przenosić coraz większa część tortu reklamowego, a kampanie zaczynają budżetami przekraczać to, co było do tej pory znane z radia i telewizji.

Także tradycyjne reklamowe formy zaczęły się doczekiwać swoich odpowiedników w nowej odsłonie, przykładowo w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się panele led. Coraz częściej będą one zastępować tradycyjne tablice, na jakich były naklejane na pewien czas reklamy.

Jeżeli musisz poznać prezentowaną problematykę bardziej, wejdź na ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.prodmetsc.pl/oferta/), którą Ci proponujemy.

Panele dają w tym obszarze zupełnie nowe możliwości, bo za pomocą systemu sterowania emisją obrazu pozwalają na prowadzenie wielu kampanii równolegle.

Wystarczy tylko zaprogramować co i kiedy ma być wyświetlane i elektronika sterująca wszystko załatwi. Dużą zaletą tego typu paneli jest także ich widoczność, dzięki wydajnym diodom są one znacznie bardziej widoczne, niż typowe tablice, nie są im straszne nawet bardziej trudne warunki, na przykład ciemność, deszcz czy mgła.

ekran LED

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com

Panele led wykorzystują tak dzisiaj popularne światło diod, jakie święci także swoje triumfy w przemyśle oświetleniowym. Posiadają one budowę modułową, dzięki czemu bez żadnych problemów można je łączyć w znacznie większe zestawy. Coraz częściej wykorzystuje się je na przykład w czasie różnych imprez plenerowych, gdzie na ten właśnie czas montowane są olbrzymie ekrany, jakie się później rozkłada i transportuje w inne miejsce.

Każdy moduł składa się z określonej liczby pikseli, które są od siebie oddalone o kilkadziesiąt milimetrów. Za to każdy z pikseli złożony jest z trzech niezależnych diod, o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej. Sterując jasnością świecenia każdej diody można otrzymać końcowy kolor, który będzie widział odbiorca.

Bardzo zalecam tę stronę (https://ats-sport.pl/services/instruktor-fitness/wroclaw/) wszystkim, którzy bez rezultatów poszukują artykułów o pokrewnej tematyce i które są równie niebanalne. Kliknij i sprawdź!

Przez takie możliwości na panelach da się wyświetlać kolorowe, dynamiczne obrazy, które poza tym są niezwykle i wyraźne. Panele LED charakteryzują dużą odpornością na warunki pogodowe, mogą pracować bez względu na pogodę, więc firmy reklamowe bardzo chętnie korzystają z ich możliwości.