Na jakich płaszczyznach aktualnie używane informatyczne systemy mogą wspomagać działanie małych i dużych firm.

Różnego rodzaju programy i aplikacje coraz częściej wspomagają funkcjonowanie firm na wielu płaszczyznach. Pomagają one zarówno w wykonywaniu codziennych zajęć, pozwalając na przygotowywanie wewnętrznych i zewnętrznych dokumentów, lecz również dzięki zbieranym przez nie informacjom dają okazję na analizę działania firmy w każdym obszarze.

Komputer z Windows 8

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Systemów tych jest coraz więcej, wzajemnie się one zazębiają i uzupełniają. Jeszcze do niedawna podstawą w każdej firmie był pakiet ERP, jakiego podstawową rolą jest rejestracja wszystkich operacji gospodarczych związanych z księgowością, gospodarką magazynową i sprzedażą. Jednak w ostatnim czasie zaczęły się pojawiać kolejne narzędzia, rozszerzające możliwości ERP, poprawiające wygodę pracy lub dające dostęp do zaawansowanych analiz. Na przykład systemy z rodziny Workflow będą organizować obieg dokumentów w firmie (więcej tutaj), pomagają w codziennym rejestrowaniu dokumentów i pozwalają na ich archiwizację. Z kolei oprogramowanie typu BI dostarcza wielu narzędzi do tego, żeby przetwarzać w wielu obszarach dane, i na ich podstawie planować dalszy rozwój firmy.

Systemy użytkowe są coraz nowocześniejsze, stosując nowoczesne technologie oraz możliwości, które daje obecna technika. Na przykład coraz częściej działają one na urządzeniach mobilnych, które od kilku lat wykorzystywane są coraz chętniej nie tylko przez osoby prywatne, ale także firmy. Tworzenie aplikacji mobilnych służących jako narzędzia systemów Workflow czy też ERP APOGIT to aktualnie nie jest jedynie zabieg marketingowy, tylko rzecz niezbędna, bo użytkownicy zwyczajnie będą z nich korzystać. Smartfony i tablety oferują dużą elastyczność i wygodę działania, na przykład bardzo dobrze sprawdzają się poza biurem, kiedy trzeba jechać do klienta i mu coś pokazać lub zebrać zamówienia.

Absorbujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie współdzielony zespół sprzedaży, którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego.

Z tego też powodu obecne aplikacje użytkowe przygotowywane są równocześnie na typowe komputery i urządzenia mobilne, przez co nie dają niepotrzebnych ograniczeń. Aktualne trendy jeszcze bardziej idą w tym kierunku, więc należy się spodziewać jeszcze większego zapotrzebowania na takie rozwiązania, jak np. JPK: .