Dalekie podróżowanie

Zamieszkujemy w takim klimacie, że dłuższa część roku to chłodne i ponure dni. Nic więc nadzwyczajnego, że mnóstwo ludzi korzysta z wyjazdów do egzotycznych państw, gdzie stale króluje słoneczna pogoda. Człowiek jest istotą, która do życia wymaga słońca.

wakacje w egzotycznych miejsach

Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com
Promienie słońca w stosownych dawkach wywierają korzystny wpływ na człowieka. Do najistotniejszych zaliczyć można stymulację wytwarzania testosteronu, oraz melatoniny. Ekspozycja na słońce w ciągu dnia zwiększa produkowanie melatoniny w czasie snu. Melatonina to naturalny hormon wytwarzany przez organizm, który kształtuje jakość snu, a nawet hamuje przebiegi starzenia. Jesienne zimne dni ośmielają do podróży w ciepłe strefy chociażby na kilka dni. To świetny sposób na doładowanie akumulatorów na zimowy czas. Taką sposobność przynosi oferta egzotyka last minute.

Jednym z częściej wybieranych kierunków przez Polaków jest Peru – więcej opinii na ten temat -. Tam podróżuje się po to, by obejrzeć Machu Picchu i przebyć trakt Inków, jakkolwiek ten kraj ma dużo więcej do zaoferowania. W Peru jest możliwość chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, żeglować po jeziorze Titicaca, jak i wypływać łodzią po Amazonce. Lasy Amazonii obejmują 60% nawierzchni kraju i są w najwyższym stopniu biologicznie zróżnicowanym obrębem na Ziemi.

Dużo rodzajów roślin i zwierząt jeszcze oczekuje tu na odkrycie. Słońca, bogate dziedzictwo kulturowe, sztuka kulinarna, folklor i muzyka czynią, że wyjazd do Peru to niezapomniane doświadczenie. Podobnie ciekawą propozycją jest egzotyka last minute (zobacz: turcja z niemiec) w Dubaju. Słońce świeci tam przez cały rok, jest możliwość więc uczynić go metą krótkiej eskapady weekendowej, bądź również grupowych wczasów.

tropiki

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto jest również świetną opcją dla tradycyjnych, europejskich stron krajoznawczych. Najlepszym czasem na zwiedzanie tego miasta jest okres między wrześniem a majem, gdy przeciętna temperatura to około 30 stopni Celsjusza. W Dubaju bogactwo i rozpiętość smaków może być nieraz aż przytłaczające. Warto wybrać się na przechadzkę pośród miejskich straganów w starszej części, by móc posmakować lokalnych dań .