Czy kiedykolwiek rozważałeśnad tym , jak dźwięk głosu wpływa na człowieka?

W życiu codziennym niejednokrotnie działamy pod wpływem pierwszego wrażenia. Na te wstępne momenty – przeważnie zakłada się, że jest to nie więcej niż 30 sekund – składają się strona wizualna, tembr głosu oraz kontekst interakcji. Jeżeli spojrzeć na to zjawisko ze strony biznesowej, musimy zdać sobie sprawę z tego, że w taki sam sposób traktowane są różnego rodzaju reklamy wizualno-głosowe.

reklama w telewizji

Autor: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
W ich skład wchodzą partia audiofoniczna i część oddziałująca na wzrok.

Obecnie dostęp do najnowszych danych jest niezwykle ważny, zatem sprawdź wpis z www (http://www.progresdisplays.pl/kasetony-led-wolnostojace), ponieważ traktuje on o podobnej kwestii.

Obydwie mają dla odbiorcy kolosalne znaczenie, jednakowoż partia dźwiękowa jest bardziej znacząca, kiedy przekaz odbiera się częściowo.

Przeważnie kiedy oglądamy program, w trakcie przerwy reklamowej opuszczamy pomieszczenie lub odwracamy się od telewizora. Wtedy istotny wpływ na zapamiętanie komunikatu ma głos do reklamy, którego zdecydowaliśmy się użyć.

Ta wskazówka z serwisu zapewni Ci to, że odnajdziesz wiele bardzo ciekawych danych – to nieco innego rodzaju punkt widzenia na taką kwestię.

Czy jest on miły, czy zachęca do wysłuchania? Wszyściuteńko zależy też od tego, jaki produkt czy usługę staramy się przedstawić. Wiadomo, że lektor do reklamy np. produktów dla dzieci powinien być kobietą o ciepłym głosie, jak np. dostępny tutaj, gdyż wzbudzi ona większe zaufanie do treści niż głos staruszki, czy dziecka. Dlaczego tak jest?

lektor

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, jako klienci lubimy być przekonani, że osoba, mówiąca o produkcie czy usłudze, sama z tego korzystała i może nam opowiedzieć o swoich odczuciach z tego użytkowania płynących. żeby dobrać odpowiedniego lektora, warto wykorzystać rozwiązanie, którym jest bank głosów – przejdź do niego. Za jego pomocą możemy odsłuchać dany głos kilka razy i ocenić, czy pasuje on do przekazu. Gdy wybierzemy odpowiednią osobę do przeczytania naszego komunikatu, możemy być spokojni, że przełoży się to na wielkość sprzedaży.