Jak organizatorzy wojewódzkich zlotów harcerskich, a także ich uczestnicy przygotowują się do corocznych imprez

Harcerstwo przyciąga ludzi z pasją, choć jednocześnie trzeba pamiętać, że przecież druh to nie żaden imprezowicz, lecz nade wszystko osoba cechująca się szczególną empatią, uczciwością, honorowością i męstwem. Harcerza, podobnie jak wojskowego bądź policjanta, obowiązuje nadzwyczajny etos, który wyraża się choćby poprzez to, że takie osoby noszą mundur. Tak czy siak, obecnie harcerstwo jest kojarzone w głównej mierze ze wspólnym śpiewaniem pieśni przy ognisku i oczywiście zebraniami w szerokim gronie, czyli zlotami.

Piętnastoletni harcerz, który w kolejnym tygodniu jedzie na zlot, powinien odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu. W pierwszym rzędzie druh ma obowiązek skontrolować stan munduru, więc wszystkie peleryny, spodnie i chusty muszą być wyprane i dobrze wyprasowane. Buty także powinny lśnić czystością. Dodatkowo przydają się podstawowe akcesoria kuchenne, a ściślej porządne termosy bądź kubki termiczne, bidony oraz zestawy sztućców. Pomimo tego że każdy skaut przyzwyczaił się do niewygód, to jednak każdy z nich chce przespać noc w bardzo dobrym gatunkowo śpiworze, a w razie czego mieć w miarę nowoczesną latarkę. Tych wszystkich wspomnianych przedmiotów w żadnym wypadku nie kupuje się w supermarketach, ale w większości przypadków zamawia w internecie – bogato wyposażona składnica harcerska ma w ofercie handlowej pełen asortyment potrzebnych artykułów – więcej informacji.

Do zlotów muszą profesjonalnie przygotować się także i sami organizatorzy. Nawet najmłodsi harcerze bardzo dobrze wiedzą, że porządny namiot (zobacz namiot trekingowy) musi zostać rozłożony na polu biwakowym.

namiot

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup nie zawsze staje się koniecznością, bo taki namiot można rzecz jasna wypożyczyć – wystarczy tylko drobiazgowo przejrzeć oferty i zdecydować się na najkorzystniejszą. Profesjonalna wypożyczalnia namiotów zaoferuje rozsądne ceny, jak również duży wybór.

Organizatorzy muszą zapewnić też wiele innych, bardzo pożytecznych przedmiotów, jak na przykład: lekkie siekierki, dodatkowe śledzie do namiotów, a w końcu stalowe kociołki do warzenia grochówki na ognisku. A jeżeli w programie przewidziano konkursy, to oczywiście należy pomyśleć również o nagrodach. Te najrozsądniej kupić w internetowym sklepie z artykułami harcerskimi, gdyż taka składnica harcerska zaoferuje rzeczy, które z pewnością zadowolą każdego druha.