Dziecko a telewizja – jak wybierać programy oglądane przez maluchy w czasie wolnym?

Pasywne patrzenie w telewizor to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu wolnego przez większość dzieci w szkolnym wieku. Istnieje więc niebezpieczeństwo, że na ekranie obserwowanym przez nasze dziecko pojawią się treści, które mogą być dla niego nieprzeznaczone. Czy możemy kontrolować treści oglądane przez nasze pociechy?

telewizja

Autor: daniel.s
Źródło: http://www.flickr.com

Niepokojący wydaje się być fakt, że zdecydowana większość rodziców nie wie, co ich dziecko ogląda w telewizji, a co za tym idzie – nie mogą oni stwierdzić, czy treści te są przystosowane do ich wieku. Kwestia ta dotyka coraz większej grupy nowoczesnych rodziców, którzy są za bardzo zajęci, by zwracać czujną uwagę na to, co w czasie wolnym robi ich dziecko. Na ich usprawiedliwienie należy przyznać, że niezwykle trudne jest wychowanie dziecka całkowicie bez udziału telewizora. Najnowocześniejsze urządzenia otaczają nas ze wszystkich stron, nie dając o sobie zapomnieć i ułatwiając nam w znaczącym stopniu życie.

Musimy jednak kontrolować to, czym zajmuje się nasze dziecko tak, by oglądany program tv tvp1 przyczyniał się do jego rozwoju, a nie utrudniał mu to. Przede wszystkim powinniśmy kontrolować czas, jaki dziecko pożytkuje przed telewizorem. Dla dzieci w wieku szkolnym godzina oglądania telewizji co dzień jest wystarczająca. Musimy być w tej sprawie stanowczy i nie robić tutaj wyjątków – dziecko powinno znać reguły i przestrzegać je. Istotne są również treści, które telewizor przekazuje maluchowi. Najbardziej optymalny program TV dla dziecka to ten, który jednocześnie edukuje je i zapewnia mu rozrywkę. Ułatwienie w dobieraniu wartościowego programu stanowią dla nas znaki wiekowe usytuowane w górnym rogu ekranu. Sprawiają one, że możemy bez problemu stwierdzić, czy dany program jest przeznaczony dla dziecka i czy nie porusza treści, które mogłyby być dla niego szkodliwe. Wartym zastosowania sposobem jest również oglądanie telewizji wraz z dzieckiem – w ten sposób będziemy pewni, że ogląda ono wartościowe treści.

telewizja

Autor: daniel.s
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest, by nie zabraniać dziecku oglądania telewizji. Wtedy mogłoby to być dla niego czymś zakazanym, a co za tym idzie – bardziej fascynującym.

Masz chęć poznać inne tak samo pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj (https://flowshop.org/products/olej-cbd-ukojenie), a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Mądre dawkowanie czasu pożytkowanego przed telewizorem niewątpliwie przyniesie lepsze skutki.