Solidne buty do zadań specjalnych. Czym się kierować przy ich kupnie?

Chyba każda pani w swej szafie piękne butki na co dzień, wysokie szpilki na wielkie wyjścia, baletki, czasem też kilka par butów sportowych. Jednakże nie każda ma buty specjalistyczne, przydatne przy uprawianiu sportów (bieganie, jazda konna) albo zimowe buty traperki do zadań specjalnych. Czym się kierować przy zakupie takich obuwia?

buty do wspinaczki górskiej

Autor: nie
Źródło: pixabay.com
Jeśli chodzi o obuwie wspinaczkowe, dobrze jest rozejrzeć się za ofertami przedsiębiorstw, jakie robią takie obuwie od wielu lat i rzeczywiście tworzą buty odpowiadające wymaganiom sportowej wspinaczki. Takim przedsiębiorstwem jest Rock Pillars, której buty wspinaczkowe wytwarzane są w oparciu o innowacyjną technologię i długoletnią znajomość branży. Przez cały czas marka Rock Pillars nie przestaje pracować nad nowymi rozwiązaniami technicznymi, profilami i typami gumy. Dzięki stabilnej konstrukcji i użytym materiałom, buty (www.skalnik.pl/buty.html) Rock Pillars niwelują bariery we wspinaniu się – buty rock pillars bywają przydatne. Czy przez tak zaawansowane technologie cena tych butów jest szalenie duża? Raczej nie. Jest optymalna, a na pewno adekwatna do ich jakości. Całkiem podobnie, jak buty Rock Pillars, buty traperki lub trekkingi powinny być mocne i wytrzymałe, a zastosowane do ich wykonania komponenty – mocne i wielokrotnie przetestowane. W traperach dobrze jest pochodzić dłuższą chwilę po sklepie, by sprawdzić, czy buty naprawdę dobrze trzymają kostkę i są mocne i twarde, lecz nie tak sztywne, że ranią nam stopy przy każdym ruchu. Trapery, tak jak buty Rock Pillars, muszą mieć podeszwę z bieżnikiem. Oczywiście bieżniki się różnią, ale to bardzo istotne, żeby zwrócić na niego uwagę. Od tego zależy, czy będziemy poruszać się niestabilnie, czy nasze kroki będą stabilne. Podobnie jest z wiązaniami i szyciami – szyte buty o poprawnie dostosowanych sznurowadłach będą służyły bez problemu długo i zdadzą egzamin w różnych warunkach.

wspinaczka górska

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno być wprawionym w kupowaniu obuwia do zadań specjalnych, kiedy wybiera się je raz na jakiś czas, więc dobrze jest koncentrować się zawsze na tworzywie, z którego są zrobione, obszyciach, stabilnej podeszwie, gwarancji od producenta i cenie. Jeśli tylko możemy obuwie wypróbować – zróbmy to. Będziemy pewni, że kupujemy idealny fason. I nie bójmy się pytać sprzedawcę o ich dokładne parametry. To obuwie ma nam służyć na długo.