Nasze jabłka z Polski- duma narodowa

Nasz kraj jest naprawdę świetnym terenem dla sadowników. I mimo, że nie posiadamy warunków do uprawy cytrusów i bananowce nie rosną w naszych ogródkach, to i tak mamy bardzo wiele do zaoferowania. Od dłuższego czasu jabłka z Polski uważa się za jedne z najlepszych.

Nie trzeba ich importować do Polski, bo polskie jabłka na pewno nam wystarczą. Zwłaszcza, że sadownicy postarali się o to, żebyśmy mieli rzeczywiście bardzo duży wybór. Jest kilkanaście odmian jabłek, co sprawia wszystkim uda się odszukać smak, który będzie odpowiadał ich podniebieniu. Dlatego rzeczywiście warto sprawdzać, które konkretnie jabłka kupujemy. Bo warto znać, chociaż parę odmian jabłek w kraju, gdzie jest ich faktycznie sporo i rzeczywiście wyśmienicie smakują- . Warto, więc porobić z nich różne przetwory i upiec z nimi ciasta, bo dzięki temu wykorzystamy je najlepiej. Oczywiście dobrze też dla zdrowia zjeść jedno jabłko codziennie. Ostatnimi czasy w szkołach rozpoczęła się akcja związana z dawaniem uczniom i nauczycielom jabłek, to akcja , która promuje nie jedynie zdrowe jedzenie, ale również nasze produkty. I tego typu akcji na bank powinno robić się więcej.

Owoce to zrdowie

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Eksportowanie jabłek

Ogółem rzecz ujmując Polska słynie z naprawdę świetnych jabłek, dlatego eksport jabłek na tak dużą skalę nikogo nie dziwi. Jabłka są zawożone do wielu państw Europy ale nie tylko. Firmy, które przewożą jabłka mają ciągle coś do roboty. Skupy jabłek też. Nie mówiąc nawet o sadownikach, którzy są zmuszeni uwijać się przy swoich jabłoniach, by owoce były naprawdę świetne. Jabłka to produkt łatwo dostępny w naszym kraju. Potentatem w tej branży jest W różnych miejscach są jabłonki, z których możemy bez kłopotu pozrywać parę owoców. To nie jest tak, że jabłka da się kupić tylko w sklepach.

Fascynuje Cię ten temat? To odsyłam tutaj (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Odmiany_Muskat-Morawski-771.html), ponieważ przeczytasz tam dużo ciekawych treści w tym temacie.

Sporo osób ma za swymi domami jabłonkę na przykład z papierówkami, lub drzewo z zimową odmianą jabłek. Dlatego wszyscy w jakiś sposób wychowaliśmy się na jabłkach. Może, z tego powodu tak często nie doceniamy tego owocu, który jest tak pożądany w rożnych innych miejscach. Powinniśmy, więc pomyśleć o tym, że i my Polacy nie możemy zapominać jak wspaniałymi owocami są jabłka.