Potrawy z grilla nie powinny być nudne. Miast kiełbaski – burger, cukinia i banan

Choć nie brak amatorów kiełbasek z grilla, coraz to chętniej sięgamy też po inne drogi. Prym wiodą burgery, lecz na grill coraz częściej trafiają także jarzyny, a nawet owoce. Przeczytaj, czym zadziwić przyjaciół w trakcie pikniku.

Hamburgery, a więc kotlety wołowe schowane w chrupiącej bułce, cieszą się w naszej ojczyźnie coraz większą popularnością. Możesz je łączyć z dowolnymi dodatkami oraz wymyślnymi sosami. Jednakże debiutantów uprzedzamy – jest to jedno z najtrudniejszych dań do upichcenia na grillu. Dobra wołowina to połowa powodzenia. Do wykonania burgera w wersji klasycznej będziemy potrzebować niewiele składników: mięsa, pieprzu, musztardy dijon a także Sosu Worcestershire. Wszystko mieszamy po czym formujemy zrazy, które następnie układamy na natłuszczonym ruszcie albo tacce. Jeśli komuś zależy na czasie, kotlety muszą być troszeczkę cieńsze, niewskazane jest jednak grillowanie na dużym ogniu. Przewracamy je na drugą stronę, jednak co istotne, nie dociskamy do rusztu, żeby mięso nie straciło soków. Jeśli ktoś kocha swojskie smaki, może przygotować hamburgera na polską nutę. Wtedy zmieloną wołowinę mieszamy z bułą tartą, jajkiem, cebulką, pieprzem oraz solą. Firmy mięsne mają w swojej ofercie gotowe wyroby mięsne, już przyprawione jakie starczy wrzucić na grill.

mięso

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Po wegetariańsku.http://www.brumet.com.pl/oferta/wozki-nierdzewne.html portal Brumet wejdźDania z rusztu nie muszą być mięsne. Coraz to częściej klasyczne szaszłyki zastępujemy wegetariańskimi. Robi się je niezwykle szybko, a do tego są smakowite oraz zdrowe. Do ich wykonania konieczne są wyłącznie patyczki i dowolne warzywa lub owoce, przykładowo czerwona czy zielona papryczka, cebula, cukinia, pomidorki koktajlowe czy ananas. Kroimy je na paski bądź w plasterki. To doskonałe podejście nie tylko dla wegetarian – stanowić będzie urozmaicenie również dla entuzjastów kiełbasek i steków oraz kiełbasek.

Smaczną i prostą do wykonania warzywną zakąską są pieczarki z grilla. Możemy je podpiekać wprost na ruszcie w edycji saute, ale jeżeli ktoś ceni sobie obfite, po wycięciu nóżki może nafaszerować kapelusik, dla przykładu szpinakiem doprawionym czosnkiem i pieprzem. Smak owej potrawy będzie jeszcze ciekawszy, gdy dodamy suszone pomidory. Nadziewane pieczarki możesz też posypać startym serem.