Zapierające dech w piersiach wakacje dla wszystkich – w jakie miejsce chcesz pojechać?

Niejeden z nas marzy o spędzeniu przynajmniej raz prawdziwie egzotycznych wakacji. Z czym wiąże się egzotyka? Na pewno, z zupełnie odmiennym klimatem i krajobrazem niż ten, który oglądamy każdego dnia, jak również z odmienną kulturą i zwyczajami mieszkańców. Po drugie, egzotyczne wakacje w rozumieniu Europejczyka to wczasy spędzone poza kontynentem – w Azji czy Afryce. No i po trzecie, egzotyczne, kojarzy się wielu osobom szczególnie z wyspami, które są oddalone od standardowej cywilizacji i kryją w sobie mnóstwo tajemnic jeśli chodzi o przyjezdnych.

Aruba

Autor: Roel van Deursen – Spijkenisse – Nederland
Źródło: http://www.flickr.com

Fantastyczny klimat, wspaniałe krajobrazy, piaszczyste wybrzeża, nietypowa roślinność, czy obecność „dzikich mieszkańców” wyspy – to wszystko przyciąga obcokrajowców, jest dla nich zagadkowe, tajemnicze i przy tym fascynujące. Jest po prostu egzotyczne.

Gdzie się udać na egzotyczne wakacje? Opcji jest bardzo dużo, aczkolwiek najlepiej wybrać wyspę i to jak najbardziej odległą. Idealnym rozwiązaniem może być Wyspa Aruba, należąca do Archipelagu Antyli, a więc położona pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem Karaibskim.

W przypadku małych wysp podstawą ich gospodarki jest zazwyczaj turystyka, która i w tym przypadku jest kluczowym źródłem dochodów dla mieszkańców. Nie mogą oni narzekać na brak zainteresowania, ponieważ wyspa jest naprawdę pięknym obszarem, który otaczają wspaniałe piaszczyste wybrzeża. Egzotyczne wakacje z tym właśnie kojarzymy w pierwszej kolejności – wylegiwaniem na plaży, czystą jak łza wodą, smacznymi owocami, których nie zdobędziemy w sklepie i prawdziwym wypoczynkiem.

Aruba

Autor: Misty Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Wypoczynek z dala od cywilizacji, mając w świadomości, że do najbliższego Mc Donalda czy stacji benzynowej jest wiele tysięcy mil dla jednych jest przede wszystkim czymś ekscytującym, dla innych wręcz nie do pojęcia. I jedni, i drudzy chcą jednakże poczuć ten klimat i dlatego wielu z nas marzy o takiej wycieczce. Co więcej, wspaniałe krajobrazy, nierzadko zapierające dech w piersiach powodują, że człowiek czuje się niczym w raju.

Współcześnie nic nie stoi na przeszkodzie – może za wyjątkiem finansów – by udać się w tego typu niezapomnianą podróż. A i finanse nie są przeszkoda nie do pokonania, więc warto spełnić swoje marzenia i w końcu wybrać się w podróż w egzotyczne >> egzotyczne wakacje zakątki świata.