Moda na rękodzielnictwo – jak rozpocząć?

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie w naszym kraju szukają dla siebie różnorodnych alternatyw na przyszłość. Wiele osób po studiach nie ma ochoty pracować w czyjejś firmie, wolą od razu zacząć działać na własny rachunek. Usilnie szukają dziedzin, w których warto byłoby się wyspecjalizować i w ten sposób zarobić na życie. Idei z roku na rok jest coraz więcej, jako że chodzi najbardziej o to, aby wstrzelić się w obecne zapotrzebowania konsumentów.

Rękodzieła tradycyjne

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio zauważa się ogromną popularność tzw. trendu ,,slow life’’, a co za tym idzie – bardzo modne stało się rękodzieło. Wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę ,,rekodzielo’’, a dostaniemy kilkadziesiąt linków do stron internetowych sklepów sprzedających rozmaite przedmioty wykonane ręcznie. Są to przede wszystkim przedmioty użytku codziennego, ręcznie zdobione w artystyczny sposób. W związku z panującym współcześnie popytem na tego typu artykuły, wiele młodych, kreatywnych osób chce podjąć próbę w tej branży – odliczenie składek zus.

Sposobów na zarabianie na rękodziele jest kilka. Chcąc zareklamować takie własnoręcznie wykonane przedmioty możemy wziąć udział w różnego rodzaju targach, nastawionych na silne promowanie tego typu artykułów. Najbardziej powszechne jest jednak wystawianie swoich małych dzieł na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Zaleta tej metody jest taka, iż, iż jest ona szybka i dociera do stosunkowo dużego grona odbiorców.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie ciekawego? Ekstra, ta strona www notowania zetkama z pewnością będzie dla Ciebie pożyteczna, ponieważ przeczytasz na niej wiele podobnych informacji.

Minus natomiast jest taki, iż jakiś procent naszego zarobku jesteśmy zobowiązani oddać portalowi pośredniczącemu w sprzedaży – składki zus pracodawcy.

W związku z tym faktem, niektórzy decydują się na śmiały krok i zwyczajnie zakładają własną firmę i sklep. Tu jednakże też natrafimy na pewne wady , głównie dotyczące biurokracji i zusu. Po założeniu działalności gospodarczej będzie czekało nad odliczanie składek zus. Oznacza to, iż w pierwszych miesiącach działania naszej firmy, kiedy jeszcze nikt nie będzie rozpoznawał naszej marki, możemy musieć dokładać do swojego interesu. Takie są uroki pracy na własne konto, w zakładach pracy składki zus pracodawcy płacą, a my nie musimy się nimi przejmować.

pieniądze

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę opisane powyżej kwestie, należy mieć świadomość, że rękodzieło, jeżeli uda nam się osiągnąć wysoki poziom i staniemy się rozpoznawalną marką, może rzeczywiście być fantastycznym sposobem na zarabianie pieniędzy dla młodych ludzi. Obecnie jest na to szczególnie dobry czas, w związku z faktem iż ludzie wolą rzadkie przedmioty od tych produkowanych masowo i dostępnych w hipermarketach – rekodzielo.