Moda na rękodzielnictwo – jak rozpocząć?

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie w naszym kraju szukają dla siebie różnorodnych alternatyw na przyszłość. Wiele osób po studiach nie ma ochoty pracować w czyjejś firmie, wolą od razu zacząć działać na własny rachunek. Usilnie szukają dziedzin, w których warto byłoby się wyspecjalizować i w ten sposób zarobić na życie. Idei z roku na rok jest coraz więcej, jako że chodzi najbardziej o to, aby wstrzelić się w obecne zapotrzebowania konsumentów.

Rękodzieła tradycyjne

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio zauważa się ogromną popularność tzw. trendu ,,slow life’’, a co za tym idzie – bardzo modne stało się rękodzieło. Wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę ,,rekodzielo’’, a dostaniemy kilkadziesiąt linków do stron internetowych sklepów sprzedających rozmaite przedmioty wykonane ręcznie. Są to przede wszystkim przedmioty użytku codziennego, ręcznie zdobione w artystyczny sposób. W związku z panującym współcześnie popytem na tego typu artykuły, wiele młodych, kreatywnych osób chce podjąć próbę w tej branży – odliczenie składek zus.

Sposobów na zarabianie na rękodziele jest kilka. Chcąc zareklamować takie własnoręcznie wykonane przedmioty możemy wziąć udział w różnego rodzaju targach, nastawionych na silne promowanie tego typu artykułów. Najbardziej powszechne jest jednak wystawianie swoich małych dzieł na różnego rodzaju aukcjach internetowych.

Emocjonujący materiał? Jeżeli tak uważasz, kliknij tutaj. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów – one także Cię żywo zaciekawią!

Zaleta tej metody jest taka, iż, iż jest ona szybka i dociera do stosunkowo dużego grona odbiorców. Minus natomiast jest taki, iż jakiś procent naszego zarobku jesteśmy zobowiązani oddać portalowi pośredniczącemu w sprzedaży – składki zus pracodawcy.

W związku z tym faktem, niektórzy decydują się na śmiały krok i zwyczajnie zakładają własną firmę i sklep. Tu jednakże też natrafimy na pewne wady , głównie dotyczące biurokracji i zusu. Po założeniu działalności gospodarczej będzie czekało nad odliczanie składek zus. Oznacza to, iż w pierwszych miesiącach działania naszej firmy, kiedy jeszcze nikt nie będzie rozpoznawał naszej marki, możemy musieć dokładać do swojego interesu. Takie są uroki pracy na własne konto, w zakładach pracy składki zus pracodawcy płacą, a my nie musimy się nimi przejmować.

pieniądze

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę opisane powyżej kwestie, należy mieć świadomość, że rękodzieło, jeżeli uda nam się osiągnąć wysoki poziom i staniemy się rozpoznawalną marką, może rzeczywiście być fantastycznym sposobem na zarabianie pieniędzy dla młodych ludzi. Obecnie jest na to szczególnie dobry czas, w związku z faktem iż ludzie wolą rzadkie przedmioty od tych produkowanych masowo i dostępnych w hipermarketach – rekodzielo.