Jak podejść do kwestii marzeń? Każdy z nas je ma, są niewymownie ważne, jednakże czy powinniśmy za nie – mówiąc obrazowo – ginąć?

Marzenia są różne, to jeden z najważniejszych powodów dlaczego są tak niezwykłe. Jakby to było, gdyby każdy marzył o tej samej rzeczy? Troszkę nudno i zupełnie standardowo. Jednocześnie, chociaż tak nie jest to można znaleźć pewne wspólne marzenia, jakie są udziałem wielu z nas. No bo kto nie marzy o dostatnim życiu, o braku chorób i cudownym domu? Albo kto nie marzy, by zwiedzić cały świat? No tak, powinniśmy przyznać, iż marzenia potrafią być kolektywne, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi i posiadamy prawie takie same pragnienia, jednak to, jak się różnimy na pozostałych poziomach czyni z naszych marzeń unikatową mozaikę.

wycieczka

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Weźmy przykładowo taką wycieczkę dookoła świata, niby bardzo konkretny plan, lecz zastanówmy się na jak wiele metod możemy ją zaplanować. Jesteśmy w stanie przecież szukać połączeń lotniczych, aby być w wielu miejscach na świecie, ażeby pobyć tam trochę. Jesteśmy w stanie podróżować po świecie na różne sposoby, nie istnieje tak naprawdę jednej opcji i jednego szlaku.

Identycznie możemy to zrobić na rowerze. Dodatkowo, wiele osób podjęło takie starania i jak pokazuje życie udało im się osiągać swoje plany. To niezwykle inspirujące dla wielu osób, które także mają w planach taką wyprawę. Rower to opcja tania, lecz dla ludzi, którzy niekoniecznie muszą nocować w wygodach.

wycieczka

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami bowiem trzeba gdzieś rozbić namiot lub spać pod gwiazdami. Nie jest to dobra opcja dla ludzi, którzy są też strachliwi Wiadomo, iż wielu wybrałoby wariant zamieszkania w hotelu, ta opcja jest jednakowoż najbardziej kosztowna.

Ogólnie, takie marzenia są dla ludzi zdecydowanych, gdyż nie każdy to może sobie to uzmysłowić, a wycieczka (Indie z Coral Travel Wezyr Holidays) dookoła świata jawi im się jak pewna historia rodem z filmu. Najwięcej więc marzeń skupia się na pragnieniu posiadania znacznego statusu materialnego. Co to oznacza? To także kwestia, jaka dla każdego oznacza coś innego.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba wejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej wiadomości.

Jedni będą chcieli więcej i więcej, nigdy nie będą nasyceni i w pełni szczęśliwi, drudzy mają pewien pułap, za jakim już nie muszą sięgać, ponieważ są szczęśliwi z tego, co zdobyli.

To jaką mamy granicę tak realnie ciężko ocenić. Niemniej, zawsze trzeba doceniać to co posiadamy w chwili obecnej, gdyż wtedy każde marzenie okazuje się tylko marzeniem, które być może zrealizujemy, lecz nie za wszelką cenę będziemy chcieli to zrobić.