Co dzisiaj możemy wyszukać w sieci? Popularne narzędzia dostępne online.

Internet to źródło wiedzy oraz rozrywki, lecz także niezliczona ilość praktycznych narzędzi. Jakie są najpopularniejsze z nich? Oto dwie propozycje. Media społecznościowe znane poza granicami naszego kraju już od wielu lat, sukcesywnie znajdują uznanie polaków. Najczęściej używane to Facebook, Instagram i Twitter, lecz obecnie coraz większą popularność zdobywa Pinterest po polsku. Pinterest to narzędzie graficzne, które możemy wykorzystać do znalezienia pomysłów na wszystkie swoje projekty i zainteresowania, a w skrócie rzecz ujmując jest to po prostu źródło inspiracji.

zdjęcie na Pinterest

Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły zamieszczane przez użytkowników Pinterest’a w formie graficznej mogą wesprzeć nas w wykończeniu wymarzonego domu, wybraniu zaproszeń na wesele, wyszukaniu podpowiedzi jaki slogan reklamowy wybrać dla naszej firmy bądź w znalezieniu innych inspiracji, przydatnych zarówno w codziennym życiu jak i w pracy – AlterWeb. Pinterest po polsku to nowe możliwości również dla osób, które miały kłopot z poruszaniem się w jego obszarze z przyczyny nieznajomości języka angielskiego. By zmienić język wystarczy rozwinąć menu, w którym znajdziemy „Settings”, a następnie “ Language”, wybieramy język „Polski” i gotowe!

Internet to też mnóstwo narzędzi, dzięki którym możemy ulepszyć nasz komputer.

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas post jest nietuzinkowy? Jeżeli tak, to dodatkowo zgłąb też zamieszczony poniżej (http://www.progresdisplays.pl/trybunki-i-lady-reklamowe) podobny materiał.

Test (test disc) wydajności komputera pomoże ustalić, gdzie jest tak zwane wąskie gardło systemu, i który podzespół należy wymienić, aby osiągnąć możliwie najwyższą wydajność. Test wydajności komputera opiera się na skomplikowanych obliczeniach i analizie wyników. Mierzona jest wydajność komputera w odniesieniu do muzyki i fotografii, transkodowaniu video, wprowadzaniu tekstu a także w innych czynnościach, dzięki czemu badaniu poddawane są niemalże wszelkie podzespoły sprzętowe komputera. Osiągi wyszczególnione będą na liście po zakończeniu testu. Najgorsza z ocena podkreśla, który składnik sprzętowy jest najsłabszym elementem. Wówczas możemy zastanowić się czy warto go wymienić, aby podnieść wydajność komputera – .

przeglądarka

Autor: Ginny
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, aby przed wykonaniem testu zamknąć wszelkie aplikacje, a w przeglądarce pozostawić jedynie stronę z testem procesora. Tylko tak osiągniemy wiarygodne wyniki. Inaczej ocena może zawierać błąd pomiaru, który wynika z obciążenia sprzętu w trakcie testu przez inne programy bądź zadania – slogan reklamowy.