Lotnisko Wrocław – jak się tam dostać i w pobliżu zaparkować?

Wielu z nas, Wrocławian, często w ciągu roku używa podróży samolotowych. Udajemy się na urlop, w odwiedziny do przyjaciół, do pracy. Dzięki niedrogim firmom lotniczym jest to niezwykle atrakcyjna i komfortowa forma wycieczki. Mimo, że przelot w granicach Starego Kontynentu trwa wyłącznie kilka godzin, musimy jeszcze do czasu podróży doliczyć transport na lotnisko – a z tym bywa wszelako, gdyż zazwyczaj obszary te ulokowane są pod miastem. Wrocław całe szczęście, ma całkiem dogodny dojazd.

lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób, zwłaszcza tych najbardziej oszczędnych, jadąc się na lotnisko, celuje w podróż autobusem. Wrocław może pochwalić się odrębną linią, o normalnej taryfie, która zabierze nas pod same drzwi. Jest to niestety wycieczka dość męcząca, gdyż trzeba ją odbyć w tabunie ludzi z wielkimi bagażami, a jeszcze jak trafimy na korki, to bardzo może się ona wydłużyć. Na szczęście w godzinach przesilenia ruchu linia ta odchodzi kilka razy w przeciągu godziny, rozpoczynając swój kurs spod dworca kolejowego, jadąc przez popularne dzielnice. Jeśli mamy własne auto, sprawdzoną, lecz mniej ergonomiczną metodą, będzie transport własnym samochodem.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź link (http://www.saleweselne.com/blog/tag/bizuteria-slubna/) opublikowane tutaj, znajdziesz tam podobne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Wrocław posiada parking przy lotnisku, gdzie możemy zostawić swój pojazd płacąc tylko kilkadziesiąt zł na siedem dni – źródło informacji – jest to o wiele tańsze niż wyprawa taksówką. Oczywiście, należy znać wówczas drogę, lecz w pewnym odcinku pojawiają się liczne znaki, wiodące bezpośrednio na lotnisko, stąd też ciężko je ominąć. Także można spokojnie odebrać gościa stamtąd, oczywiście z pomocą auta, bez naliczanych opłat. Gdyż parking przy lotnisku jest darmowy, jeżeli przebywamy na nim krócej niż 10 minut – a tyle powinno nam starczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, dość popularną opcją jest podróż taryfą.

parking

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, w tym przypadku dobrze mieć sprawdzoną korporacje i nie być obcokrajowcem. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą obcy język, od razu zawyżają cenę.

Jeśli omawiany temat Cię zaciekawił, to odsyłam do tego serwisu (http://www.kormoran-rowy.pl/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej informacji, które na pewno Cię zainteresują.

Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od kursu, może nas nawet wynieść sto zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeśli jesteśmy z innego miasta, i jest to tylko nasz przystanek przesiadkowy, lepiej wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z dużymi stolicami, jak na przykład Berlin, ma lotnisko całkiem blisko od centrum. Mało tego, miejska linia nas tam zawiezie w cenie normalnego biletu. Jednak jeżeli mamy swój pojazd, warto nim tam się udać, gdyż parking przy lotnisku jest niezwykle tani. Taksówka z kolei to opcja wyłącznie dla zamożnych.