Co nowego w branży spedycyjnej. Godne polecenia doradztwo transportowe.

Wydawałoby się, iż transport na polskim rynku z roku na rok ma się tylko lepiej i rozwija się dynamiczniej. Taniejące paliwa oraz ożywienie gospodarcze oraz spadek cen to okoliczności, jakie przekuwa się na większe powodzenie firm przewozowych i warunki transportowania towarów, których kilometrówki powinny zostać rozksięgowane. Jednak zachowanie przewagi konkurencyjnej w branży spedycyjnej to karkołomna kwestia.

Ciężarówka, transport

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na krajowym rynku wzrost marży mogą zagwarantować tylko uzbierane oszczędności i minimalizowanie wydatków, chociaż wielu spedytorów bierze na tapet rozliczanie czasu pracy kierowców i ich kilometrówek . Niestety, prawda jest taka, że spedytorzy wykorzystali już znakomitą większość sposobów. Jedynym miejscem, w którym można wygenerować pieniędzy, jest praca z walutą po najlepszych kursach oraz wykorzystywanie bardzo niskich czy zerowych opłat za transakcje. Oczywiście dostępność pieniądza zwykle wpływa korzystnie na pozycję przedsiębiorstwa, dlatego jak sytuacja firmy zaczyna się robić trudna, warto postawić na porady transportowe. Bardzo wiele firm zatrudnia byłych pracowników Inspekcji Transportu Drogowego, których sporym walorem jest fakt, że znają nie tylko prawo, lecz także wszelkie wewnętrzne ustalenia.

Czy sądzisz, że w sieci jest za mało godnych zarekomendowania wpisów? Jeżeli chcesz znaleźć rzeczywiście przydatny portal, to zalecam ten tekst (http://www.inoffice.pl/open-space/).

Bardzo wiele przedsiębiorstw proponuje doradztwo transportowe w sprawach obowiązujących regulacji które dotyczą całkowitego czasu pracy i czasu jazdy kierowców, solidna analiza, wszelkie rozliczenia i rejestrowanie czasu pracy kierowców zatrudnionych w firmie. Firma taka przygotuje również firmę transportową do kontroli ITD (Inspekcji Transportu Drogowego) i PIP (Państwowej Inspekcji Pracy).

Co więcej, firma rozliczy podstawowe i nadprogramowe wynagrodzenia oraz kilometrówki dla kierowców (za nadgodziny, dyżury) oraz delegacje na terenie Polski i z całego świata. Dodatkowym plusem jest szkolenie (black belt) nowych kierowców samochodów z z wiedzy o przestrzeganiu czasu jazdy, pilnowaniu przerw i odpoczynków wg obowiązujących przepisów krajowych i europejskich, rozliczanie czasu pracy kierowców i zasady zamocowania towarów.

Wachlarz usług, a zwłaszcza szkolenia kierowców, w jaki wyposaża przedsiębiorstwo sprawdzone doradztwo transportowe to dobrze wydane oszczędności.