Dlaczego meble sklepowe wpływają na sprzedaż, podstawowe odmiany regałów sklepowych.

Zwiększająca się liczba osób które prowadzą sklep jest świadomych tego, jak ważną rolę odgrywają w nim dobrze dobrane regały. Wielu właścicielom jak i klientom się wydaje, że jakie to może mieć znaczenie, regał to regał, istotne aby wszystko mogło się na nim zmieścić. A jednak w praktyce całkowicie inaczej to wygląda, potwierdzają to wieloletnie badania, przeprowadzane przez wybitnych naukowców zajmujących się tego typu zagadnieniami.

dodatkowe informacje na polecanej stronie

Autor: Trace Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Dowiedziono wielokrotnie, że odpowiednie zaplanowanie powierzchni sklepu i użycie dobrze dopasowanych regałów może zwiększyć obrót nawet o kilkanaście procent. A że czasami mogą to być procenty, jakie decydować mogą o tym, czy sklep poradzi sobie na rynku, to właściciele na pewno powinni pochylić się nieco głębiej nad tym problemem i w razie potrzeby wykonać jakieś zmiany. Niekiedy dużo nie trzeba, bo może wystarczyć lekko poprzesuwać regały sklepowe, inaczej poukładać towary czy zrobić odpowiednie ścieżki. A czasami do zmiany będzie całościowe wyposażenie, ale może to być niezbędna inwestycja, aby dane miejsce miało szansę dalej funkcjonować.

W większości sklepów już na pierwszy rzut oka można zobaczyć kilka różnych odmian wyposażenia i mebli. Rzecz jasna najwięcej powierzchni zajmują przeważnie regały, na których wykładane są towary. Dobrze zaplanowany regał w odpowiedniej kolorystyce może znacząco poprawić wyniki sprzedaży, dlatego też należy przy jego wyborze skorzystać z wiedzy, która już wiele lat temu została przez kogoś opracowana. Istotną rolę w spożywczych sklepach pełnią też regały chłodnicze, to w nich układa się produkty nabiałowe, wędliny, ryby i wiele innych towarów wymagających trzymania w niskiej temperaturze (przeczytaj więcej tutaj). Chłodnicze regały oferowane są w wersjach zamkniętych i otwartych, mają też bardzo zróżnicowaną budowę, więc należy je indywidualnie dobierać do danego sklepu. Wybór ten powinno się od razu powiązać z zakupem zamrażarek, te z kolei są konieczne do trzymania mrożonek, lodów, a także mięs i ryb, wszystkie te towary wymagają odpowiednio niskiej ujemnej temperatury.