Doradzamy, o czym pamiętać, wybierając się na obóz.

Planując podróż na łono natury, na przykład na obóz, pod namioty czy na biwak, powinno się pamiętać o kilku ważnych przedmiotach i również zrobić niewielkie, ale konieczne zakupy. Dobrze wybrać się do profesjonalnego sklepu, w jakim to nabędziemy wszystkie niezbędne rzeczy. Możemy w nim też poprosić o fachową pomoc sprzedawcy, który z pewnością poradzi nam, co będzie nam bardzo potrzebne, a bez czego wszelako można się obejść. Taki sklep turystyczny występuje w niejednym większym mieście, jednak jeżeli nie mamy do niego możliwości skorzystania stacjonarnego, to bez trudu tego rodzaju sklepy odnajdziemy w Internecie.

turysta

Źródło: pixabay.com
Co takiego będzie nam potrzebne na biwaku? Naturalnie podstawą jest dobrej firmy namiot, śpiwór oraz materac albo karimata. Zwróćmy uwagę, ażeby namiot był szczelny oraz zrobiony z grubego tworzywa, śpiwór ciepły, wiatroodporny oraz wodoodporny, tak samo zresztą jak materac albo karimata. Na pewno przydadzą się też naczynia i również sztućce turystyczne. Menażka, łyżka, widelec a także wojskowy nóż to podstawa każdego zaopatrzenia – nie potrzebują zbyt dużo miejsca, a są potrzebne gdy myślimy o ciepłych daniach. Wskazane jest również mieć przy sobie termos, do jakiego wlewana będzie ciepła herbata, kawa – kawiarnia Długa, Kraków – a niekiedy nawet i zupa – Woda Góry Las.

Pamiętajmy, że wybierając się na kemping pod namiot, trzeba wziąć właściwe ciuchy oraz buty. Obuwie musi być wygodne, czyli wodoodporne, nad kostkę – tak, ażeby zakrywały co najmniej tę cześć nogi. jeżeli weźmiemy pod uwagę odzież, to kobiety nie mają nawet co marzyć o spódnicach czy dłuższych sukienkach – podstawą są spodnie, ewentualnie w momencie pogoda będzie dość słoneczna a temperatura wysoka, też krótkie spodenki. Trzeba zakładać t-shirty z naturalnych, oddychających tworzyw, przykładowo bawełny czy lnu. Jeżeli chodzi natomiast o kurtkę, to obowiązkowo koniecznie musi ona być z wodoodpornego tworzywa, zatrzymującego ciepło oraz oczywiście z kapturem.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, wybierając się pod namiot powinniśmy pamiętać o skompletowaniu kilku ważkich rzeczy, jakie z pewnością okażą się niezbędne w czasie biwakowania.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na prezentowany wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem apartament nad morzem sprzedam odnajdziesz fascynujące dane, które Cię zaabsorbują.

Ich brak może nam bowiem bardzo skomplikować pobyt na biwaku lub przynajmniej sprawić, że będzie on bardzo nieprzyjemny.