Doradzamy, o czym pamiętać, wybierając się na obóz.

Planując podróż na łono natury, na przykład na obóz, pod namioty czy na biwak, powinno się pamiętać o kilku ważnych przedmiotach i również zrobić niewielkie, ale konieczne zakupy. Dobrze wybrać się do profesjonalnego sklepu, w jakim to nabędziemy wszystkie niezbędne rzeczy. Możemy w nim też poprosić o fachową pomoc sprzedawcy, który z pewnością poradzi nam, co będzie nam bardzo potrzebne, a bez czego wszelako można się obejść. Taki sklep turystyczny występuje w niejednym większym mieście, jednak jeżeli nie mamy do niego możliwości skorzystania stacjonarnego, to bez trudu tego rodzaju sklepy odnajdziemy w Internecie.

turysta

Źródło: pixabay.com
Co takiego będzie nam potrzebne na biwaku? Naturalnie podstawą jest dobrej firmy namiot, śpiwór oraz materac albo karimata. Zwróćmy uwagę, ażeby namiot był szczelny oraz zrobiony z grubego tworzywa, śpiwór ciepły, wiatroodporny oraz wodoodporny, tak samo zresztą jak materac albo karimata. Na pewno przydadzą się też naczynia i również sztućce turystyczne. Menażka, łyżka, widelec a także wojskowy nóż to podstawa każdego zaopatrzenia – nie potrzebują zbyt dużo miejsca, a są potrzebne gdy myślimy o ciepłych daniach. Wskazane jest również mieć przy sobie termos, do jakiego wlewana będzie ciepła herbata, kawa a niekiedy nawet i zupa – Woda Góry Las.

Pamiętajmy, że wybierając się na kemping pod namiot, trzeba wziąć właściwe ciuchy oraz buty. Obuwie musi być wygodne, czyli wodoodporne, nad kostkę – tak, ażeby zakrywały co najmniej tę cześć nogi. jeżeli weźmiemy pod uwagę odzież, to kobiety nie mają nawet co marzyć o spódnicach czy dłuższych sukienkach – podstawą są spodnie, ewentualnie w momencie pogoda będzie dość słoneczna a temperatura wysoka, też krótkie spodenki. Trzeba zakładać t-shirty z naturalnych, oddychających tworzyw, przykładowo bawełny czy lnu. Jeżeli chodzi natomiast o kurtkę, to obowiązkowo koniecznie musi ona być z wodoodpornego tworzywa, zatrzymującego ciepło oraz oczywiście z kapturem.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, wybierając się pod namiot powinniśmy pamiętać o skompletowaniu kilku ważkich rzeczy, jakie z pewnością okażą się niezbędne w czasie biwakowania. Ich brak może nam bowiem bardzo skomplikować pobyt na biwaku lub przynajmniej sprawić, że będzie on bardzo nieprzyjemny.