W które miejsce warto pojechać na urlop albo dłuższy weekend? Co możemy zobaczyć w naszym kraju?

Zaczyna się sezon na wyjazdy weekendowe. Robi się coraz bardziej przyjemnie, więc najlepiej przeznaczyć trochę czasu, aby pojechać w atrakcyjne miejsce i zostać tam trochę czasu. Każdy z nas ma w roku urlop i jak najbardziej wyjeżdżamy w takim momencie na dwa-trzy tygodnie, ale zapominamy o bardziej krótkich wypadach, które także mogą być bardzo przyjemne. Szczególnie, że mamy tak krótki okres wiosenno-letni, iż faktycznie dobrze go wykorzystać do maksimum.

zachód słońca nad jeziorem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tym bardziej także, że faktycznie żyjemy w pięknym kraju, chociaż być może nie potrafimy tego docenić. Spoglądamy na inne państwa i mówimy, że tam to jest pięknie, iż tam by się wybrało.

Obecnie trudno jest znaleźć naprawdę nieszablonowy materiał. Jeśli masz analogiczny kłopot, to zalecam ten link. Są tam opublikowane ekscytujące informacje.

Oczywiście, iż każdy kraj ma coś, czym się może pochwalić, lecz to nie znaczy, że Polska jest jałowa i nudna. Posiadamy Bałtyk, gdzie można wynająć domki letniskowe nad morzem, mamy góry, a w nich znaczną ilość szlaków oraz szczytów do zdobycia. Piękne schroniska i pensjonaty w górach to rewelacyjna propozycja na majówkę albo inny długi weekend.

Wreszcie mamy mazurskie jeziora, w których korzystnie wynająć domek nad jeziorem i radować się ciszą i bliskością natury – czytaj dalej. Nie powinniśmy zapominać jednocześnie o naszych miastach, każde z nich ma swój urok. Stolica, chociaż niedoceniana przez wielu, ma rzeczywiście bardzo dużo do zaoferowania, a pięknieje z każdym rokiem. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miejsce jedyne w swoim rodzaju, gdzie odnaleźć można pozostałości z różnorakich epok.

stare miasto w Pradze

Autor: Davis Staedtler
Źródło: http://www.flickr.com
No i Kraków, czyli dawna stolica Polaków, wyjątkowe miejsce, do którego przyjeżdża największa ilość zagranicznych turystów. Niektórym przypomina jedno z piękniejszych miast na świecie, czyli Pragę. Jeśli jednakże byliśmy w tych miastach to nie ma przeszkód, aby poznać inne, mniej oczywiste, jak Toruń czy Białystok.
Szczególnie to drugie, pozostające jakby na obrzeżach, zasługuje na odkrycie. Dla ludzi z Polski zachodniej bardzo ciekawe będzie to, że w tamtym rejonie są cerkwie i oczywiście razem z tym są też krzyże prawosławne. W zachodniej Polsce one nie występują, więc możemy być zaskoczeni, że jeden kraj, a tak bardzo różny. Na koniec najlepiej wspomnieć o Puszczy Białowieskiej i miejscowości Białowieża, wyjątkowym miejscu, a wcale nie tak częstym kierunkiem urlopowych wyjazdów.

Zobacz też: