W które miejsce warto pojechać na urlop albo dłuższy weekend? Co możemy zobaczyć w naszym kraju?

Zaczyna się sezon na wyjazdy weekendowe. Robi się coraz bardziej przyjemnie, więc najlepiej przeznaczyć trochę czasu, aby pojechać w atrakcyjne miejsce i zostać tam trochę czasu. Każdy z nas ma w roku urlop i jak najbardziej wyjeżdżamy w takim momencie na dwa-trzy tygodnie, ale zapominamy o bardziej krótkich wypadach, które także mogą być bardzo przyjemne. Szczególnie, że mamy tak krótki okres wiosenno-letni, iż faktycznie dobrze go wykorzystać do maksimum.

zachód słońca nad jeziorem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tym bardziej także, że faktycznie żyjemy w pięknym kraju, chociaż być może nie potrafimy tego docenić. Spoglądamy na inne państwa i mówimy, że tam to jest pięknie, iż tam by się wybrało. Oczywiście, iż każdy kraj ma coś, czym się może pochwalić, lecz to nie znaczy, że Polska jest jałowa i nudna. Posiadamy Bałtyk, gdzie można wynająć domki letniskowe nad morzem, mamy góry, a w nich znaczną ilość szlaków oraz szczytów do zdobycia.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej także zawiera równie istotne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Piękne schroniska i pensjonaty w górach to rewelacyjna propozycja na majówkę albo inny długi weekend.

Wreszcie mamy mazurskie jeziora, w których korzystnie wynająć domek nad jeziorem i radować się ciszą i bliskością natury – czytaj dalej. Nie powinniśmy zapominać jednocześnie o naszych miastach, każde z nich ma swój urok. Stolica, chociaż niedoceniana przez wielu, ma rzeczywiście bardzo dużo do zaoferowania, a pięknieje z każdym rokiem. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miejsce jedyne w swoim rodzaju, gdzie odnaleźć można pozostałości z różnorakich epok.

stare miasto w Pradze

Autor: Davis Staedtler
Źródło: http://www.flickr.com
No i Kraków, czyli dawna stolica Polaków, wyjątkowe miejsce, do którego przyjeżdża największa ilość zagranicznych turystów. Niektórym przypomina jedno z piękniejszych miast na świecie, czyli Pragę. Jeśli jednakże byliśmy w tych miastach to nie ma przeszkód, aby poznać inne, mniej oczywiste, jak Toruń czy Białystok.
Szczególnie to drugie, pozostające jakby na obrzeżach, zasługuje na odkrycie. Dla ludzi z Polski zachodniej bardzo ciekawe będzie to, że w tamtym rejonie są cerkwie i oczywiście razem z tym są też krzyże prawosławne. W zachodniej Polsce one nie występują, więc możemy być zaskoczeni, że jeden kraj, a tak bardzo różny. Na koniec najlepiej wspomnieć o Puszczy Białowieskiej i miejscowości Białowieża, wyjątkowym miejscu, a wcale nie tak częstym kierunkiem urlopowych wyjazdów.

Zobacz też: