Egzotyczne eskapady. Dokąd warto się wybrać?

Sezon urlopowy za parę miesięcy się rozpoczyna. Zamyślając wakacje, trudno jest podjąć decyzję, do jakiego zakątka świata udać się na zasłużony wypoczynek. Propozycje zagranicznych wojaży wabią pod wieloma względami – klimatem, krajobrazami, naturalnymi atrakcjami.

Pewną z tychże egzotycznych podróży może być ekskursja na Seszele. To dziewiczy kraj wyspiarski, na Oceanie Indyjskim, w odległości nieomal 1600 km od brzegów Afryki.

Czy chcesz może mieć link do strony nowy jork wycieczka, gdzie oczekują na Ciebie kolejne teksty? Myślimy, że spodoba Ci się ten serwis.

W sąsiedztwie Seszeli, na północnym-wschodzie umiejscowiony jest popularny Madagaskar. W sąsiedztwie państwa znajdują się też inne państwa, takie jak Mauritius oraz Malediwy.

wakacje na seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Historia Seszeli rozpoczyna się w dziesiątym wieku, kiedy to na wysepkę dotarli pierwsi osadnicy. Byli to arabscy handlarze, którzy wiedzieli w nowym obszarze potencjał handlowy. Na Oceanie Indyjskim znajduje się 115 wysepek wulkanicznych jak też koralowych, jakie kreują archipelag Seszeli. Stale osiedlane są tylko 33 wysepki. Każda z nich cechuje się specyficznym krajobrazem, dzięki czemu ochoczo są odwiedzane przez wędrowców.

Największa pod względem powierzchni jest wyspa Mahé (144 km²). Na terytorium tejże wyspy mieści się stolica kraju Victoria. Osiedlają ją powyżej 80 proc. obywateli Seszeli.

Jeśli interesuje Cię tematyka przedstawiana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę, a z pewnością będzie ona dla Ciebie warta uwagi.

Na Mahé zwiedzić można między innymi najwyższy szczyt państwa Morne Seychellois (905 m n.p.m.). W skład archipelagu wychodzą zarówno wysepki o pochodzeniu wulkanicznym, jak także koralowym. Pierwszy wariant oznacza się bardziej pagórkowatym ukształtowaniem terenu.

Seszele pogoda.

Seszele są pod oddziaływaniem strefy klimatu tropikalnego wilgotnego z cechami monsunowymi. W ciągu roku temperatura wynosi mniej więcej 24° – 30 °C. Najchłodniej jest na przełomie lipca oraz sierpnia, kiedy to słupki rtęci wskazują około 21 °C.

Najcieplej jest z kolei pomiędzy marcem a kwietniem. Wtenczas na Seszelach jest niezmiernie upalnie, powyżej 31 stopni. Taki klimat pozwala śmiało wybrać się w rejon Seszeli na egzotyczne wczasy. Gwarantowana pogoda, pieczyste plaże, czysta woda – wszystko to znajduje się u wybrzeży Afryki.

wypoczynek seszele

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Pod względem krajoznawczym Seszele to punkt naturalnych atrakcji. Ogromną popularnością cieszą się wyspy koralowe takie jak Amiranty oraz Farkuhar. Dodatkowo chmary turystów przejeżdżają do romantycznych miejscowości, położonych na archipelagu. Najogromniejszym zainteresowanie odznacza się miasto stołeczne kraju, czyli Victoria. Po za tym wakacje spędzić można także w Anse Boileau. Dostatek ekskluzywnych hotelu i restauracji zaspokoi każdego, nawet nadzwyczaj wymagającego wczasowicza.

Już dziś wpisz w wyszukiwarkę Seszele last minute, żeby cieszyć się urokiem tego niebanalnego miejsca.