Jakiego rodzaju atrakcje i rozrywki może zaoferować swoim gościom Szczecin, baza noclegowa tego miasta.

Jednym z największych a zarazem bardzo popularnych miast nad Bałtykiem jest Szczecin. Położony on jest w północno-zachodniej części Polski, przy ujściu Odry do morza. Jego położenie sprawiło, że stał się bardzo istotnym punktem na mapie handlowej tej części Europy, przed wiekami przebiegały przez to miasto liczne kupieckie szlaki.

miasto Szczecin

Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com
Szczecin po dziś dzień stanowi ważne miejsce także dla współczesnego handlu, z tego też powodu ma szeroko rozwiniętą infrastrukturę, zwłaszcza morską. Jako miejscowość o blisko tysiącletniej przeszłości może całkiem dużo zaproponować zarówno samym mieszkańcom, jak również przyjeżdżającym do niego gościom. A gości tych są duże ilości, nie tylko w sezonie letnim, ale także w pozostałych częściach roku, ponieważ Szczecin ma całkiem sporo do zaoferowania w różnych wymiarach. Oczywiście największą atrakcją jest przepiękne morze, plaże w Szczecinie są znane na całym wybrzeżu ze swojej urody. Ale poza tym turystów będą kusić zabytki sprzed wieków, pyszna kuchnia i wiele letnich atrakcji. Poza tym nasze propozycje są na doskonałym poziomie
Bez wątpienia do najbardziej znanych szczecińskich atrakcji można zaliczyć starą, zabytkową architekturę, ale też bardzo dużą ilość parków i lasów. Miasto to zostało rozplanowane na kształt gwiazdy, co przywodzi na myśl sam Paryż. Bardzo cenione wśród odwiedzających Szczecin turystów są Zamek Książąt Pomorskich a także Bazylika Świętego Jakuba. Za to jeśli będzie chodzić o przyrodnicze atrakcje, to tu z kolei warte polecenia będzie Morskie Muzeum, Jezioro Szmaragdowe oraz Puszcza Bukowa.

Szczecin, miasto

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę ilość odwiedzających go turystów Szczecin jest bardzo dobrze przygotowany jeśli chodzi o noclegi. Wolne pokoje proponują niezliczone pensjonaty oraz hotele, miejsc do spania szukać również można w prywatnych domach, a coraz większą popularnością zaczynają się ostatnio cieszyć apartamenty w Szczecinie (polecamy).

Jeśli zaciekawiły Cię materiały przedstawione na tej stronie, to z pewnością ta propozycja również będzie dla Ciebie godna uwagi.

Oferowane w tym mieście noclegi mają zróżnicowany zakres cen, więc każdy bez żadnego problemu coś odpowiedniego dla siebie będzie mógł znaleźć, istotne jest tylko, żeby w bardziej popularnych okresach roku pomyśleć o nich odpowiednio wcześnie.