Czemu Kraków to tak chętnie odwiedzane miasto, jakiego rodzaju może zaoferować turystom.

Jednym z najbardziej popularnych miejscowości w naszym kraju jest Kraków, corocznie przybywa do niego prawie dziesięć milionów odwiedzających. Niepowtarzalna atmosfera tego miasta zachęca do przyjazdu ludzi z różnych krajów i w różnym wieku, bo i każdy może w nim bardzo przyjemnie spędzić czas.

Kraków

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia atrakcją Krakowa są naprawdę niezwykłe zabytki, znane i rozpoznawalne na świecie. Wawelski Zamek, Krakowski Rynek czy Kościół Mariacki to zaledwie część z nich, a przecież będzie ich znacznie więcej. Można na wiele godzin zapuścić się w urokliwe uliczki w śródmieściu, oglądając to, co pozostało po wielu wiekach historii. Również osoby młodsze, wolące dobrą zabawę od zwiedzania historycznych miejsc znajdą w Krakowie swoje miejsce.

Okolice Rynku pełne są różnego rodzaju knajp, dyskotek i barów, w jakich przy dobrej muzyce można spędzić czas przez całą noc. Dobrze rozwinięta baza noclegowa daje to, że przeważnie nie ma żadnego problemu z wyszukaniem miejsca do spania, a pomimo dużego zainteresowania miastem ceny zatrzymały się na dość umiarkowanym poziomie.

Jeżeli chcesz przeczytać coś naprawdę bardzo ciekawego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Kraków to bardzo piękne miasto i warto zatrzymać się w nim na jakiś czas, aby poznać go trochę lepiej. Zwiedzanie zaplanować można albo samemu, biorąc pod uwagę liczbę najróżniejszych przewodników nie powinno to być trudne, albo wyszukać jakieś dobre biuro turystyczne Kraków i skorzystać z tego, co proponuje – propozycja biura turystycznego.

stare miasto w Krakowie, rynek

Autor: Praktyczny Przewodnik
Źródło: http://www.flickr.com
Plusem tego drugiego rozwiązania jest to, że zwiedzanie będzie się odbywać razem z przewodnikiem, który z pewnością opowie o ciekawostkach, których nie znajdzie się w sieci. Oprócz tego wycieczki w formie zorganizowanej często mogą dużo sprawniej się dostać w część miejsc, niż turyści samodzielnie zwiedzający. Jeżeli będzie się przyjeżdżać do Krakowa na dłuższy okres czasu, to można też pomyśleć o zwiedzeniu okolic tego miasta, jakie także mogą dużo zaproponować. Biura turystyczne organizują różnego rodzaju wycieczki objazdowe z Krakowa, podczas jakich poznać można największe okoliczne atrakcje , przykładowo takie jak Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu czy Kopalnię Soli w Wieliczce.