Czemu Kraków to tak chętnie odwiedzane miasto, jakiego rodzaju może zaoferować turystom.

Jednym z najbardziej popularnych miejscowości w naszym kraju jest Kraków, corocznie przybywa do niego prawie dziesięć milionów odwiedzających. Niepowtarzalna atmosfera tego miasta zachęca do przyjazdu ludzi z różnych krajów i w różnym wieku, bo i każdy może w nim bardzo przyjemnie spędzić czas.

Kraków

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia atrakcją Krakowa są naprawdę niezwykłe zabytki, znane i rozpoznawalne na świecie. Wawelski Zamek, Krakowski Rynek czy Kościół Mariacki to zaledwie część z nich, a przecież będzie ich znacznie więcej. Można na wiele godzin zapuścić się w urokliwe uliczki w śródmieściu, oglądając to, co pozostało po wielu wiekach historii. Również osoby młodsze, wolące dobrą zabawę od zwiedzania historycznych miejsc znajdą w Krakowie swoje miejsce.

Okolice Rynku pełne są różnego rodzaju knajp, dyskotek i barów, w jakich przy dobrej muzyce można spędzić czas przez całą noc. Dobrze rozwinięta baza noclegowa daje to, że przeważnie nie ma żadnego problemu z wyszukaniem miejsca do spania, a pomimo dużego zainteresowania miastem ceny zatrzymały się na dość umiarkowanym poziomie. Kraków to bardzo piękne miasto i warto zatrzymać się w nim na jakiś czas, aby poznać go trochę lepiej.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu bmw wynajem długoterminowy, aby poznać uzupełniające fakty na opisywany w artykule temat. Czekamy na twą opinię!

Zwiedzanie zaplanować można albo samemu, biorąc pod uwagę liczbę najróżniejszych przewodników nie powinno to być trudne, albo wyszukać jakieś dobre biuro turystyczne Kraków i skorzystać z tego, co proponuje – propozycja biura turystycznego.

stare miasto w Krakowie, rynek

Autor: Praktyczny Przewodnik
Źródło: http://www.flickr.com
Plusem tego drugiego rozwiązania jest to, że zwiedzanie będzie się odbywać razem z przewodnikiem, który z pewnością opowie o ciekawostkach, których nie znajdzie się w sieci. Oprócz tego wycieczki w formie zorganizowanej często mogą dużo sprawniej się dostać w część miejsc, niż turyści samodzielnie zwiedzający. Jeżeli będzie się przyjeżdżać do Krakowa na dłuższy okres czasu, to można też pomyśleć o zwiedzeniu okolic tego miasta, jakie także mogą dużo zaproponować. Biura turystyczne organizują różnego rodzaju wycieczki objazdowe z Krakowa, podczas jakich poznać można największe okoliczne atrakcje , przykładowo takie jak Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu czy Kopalnię Soli w Wieliczce.