Jak nie do Tunezji, to gdzie? W jaki sposób globalny terroryzm zmienił trasy pokonywane przez europejskich turystów

Zagraniczne eskapady od lat kusiły polskich oraz europejskich urlopowiczów – tak czy inaczej u nas aura bywa kapryśna, a koszty noclegu oraz wyżywienia dość wysokie. Poza tym chyba każdy chce zobaczyć piękne krajobrazy i choćby raz w życiu pobyć bliżej Równika. Ogromną popularnością nadal cieszą się śródziemnomorskie państwa, choć ostatnimi czasy rząd odradza podróże w te regiony, a konkretniej do Egiptu lub Maroka, ze względu na zagrożenie terroryzmem. Rzecz jasna nie każdy wczasowicz jest panikarzem, lecz cóż szkodzi wziąć pod uwagę inne kierunki podróży.

Egipt

Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com
Czarny Ląd przyciąga nie tylko badaczy historii, ale również wędrowców spragnionych wielkich emocji. Na pustyni niewiele da się zobaczyć, lecz już egipskie świątynie są niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Jeżeli jednak wyjazd do tego kraju póki co jest dosyć niebezpieczny, to warto wykorzystać hasła Zanzibar wczasy oraz wakacje Madagaskar, aby na stronach internetowych poszukać konkretnych i wyczerpujących informacji dotyczących podróży w te rejony. Egzotyczne krzewy, złote plaże, szmaragdowe morze – takie widoki kuszą Europejczyków spragnionych promieni słonecznych.

Jednak dla niektórych wędrowców Czarny Ląd leży zbyt blisko i dlatego w żadnym razie nie chcą przeglądać ofert biur podróży pod kątem wyrażenia Zanzibar last minute, lecz wolą udać się na wyspy Oceanii lub do brazylijskiej puszczy. Gdy jedni wybierają świetnie wyposażone ośrodki wypoczynkowe, to pozostali woleliby przeżyć niezapomnianą przygodę. Istotne jest to, by cudownie się bawić i oczywiście zrobić mnóstwo pięknych zdjęć.

Bahamy

Autor: Don O’Brien
Źródło: http://www.flickr.com
Przywykło się twierdzić, że wyraz egzotyka pasuje tylko do wycieczek w obszary podrównikowe, tymczasem jednak wyprawa (więcej informacji o wyprawie pod linkiem) na Antarktydę również może być egzotyczną, gdyż na podbój śnieżnej krainy wyruszają nieliczni, lecz i jednocześnie zdeterminowani globtroterzy.

Tak oryginalny pomysł na wczasy może okazać się strzałem w dziesiątkę, choć tak niecodzienna wyprawa (legalnomads.pl/wyprawa-do-usa/) może bardzo zaskoczyć tych, którzy dopiero co usłyszeli od partnera, że spędzą najbliższe ferie albo wakacje na krańcach południowej półkuli. W rzeczywistości trudno dziwić się trochę znudzonym Europejczykom, zwłaszcza wtedy, kiedy każdego roku wyjeżdżają na Majorkę albo Bahamy – duża zmiana zwyczajnie jest w życiu czasem potrzebna.