Gdzie warto przechowywać pieniądze? Czy jest takie miejsce? Czy w banku jest bezpiecznie?

Sporo osób bardzo poważnie zastanawia się nad sprawą, w jakim miejscu korzystnie przechowywać swoje pieniądze. Jest to kwestia bardzo zasadna, ponieważ właściwie nie po to pracujemy, odkładamy ciężko zarobione oszczędności, ażeby bezsensownie je stracić. Każdy z nas pragnie, żeby miały jak najlepsze miejsce, ażeby nie traciły na wartości, a co istotne, aby były bezpieczne. Tak naprawdę jest bardzo dużo możliwości w tym temacie, warto jednak poważnie to przemyśleć.

finanse

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze co przychodzi na myśli to bank oraz pytanie, czy korzystnie trzymać pieniądze (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości) w banku? Odpowiedź być może nie będzie zbyt wartościowa, ale w wielu okolicznościach nie będzie jednoznacznego określenia, że owszem lub nie, że korzystnie lub nie. Co do banku, to sprawa jest taka, iż opcja przechowywania tam pieniędzy ma wiele pozytywów. Przede wszystkim pieniądze (zobacz) nie tracą wartości, wręcz odmiennie, ponieważ ich wartość rośnie. Ponadto, są zabezpieczone, a my nie musimy się zamartwiać, że ktoś się włamie na konto i nam je zabierze.

Te pozytywy są także minusami, gdyż czasami słychać, iż ktoś majstrował przy zabezpieczeniach, więc istnieje zagrożenie, iż można stracić swoje oszczędności. Nie jest to duże ryzyko, ponieważ banki mają właściwe zabezpieczenia, mimo to zawsze jest troszkę niepewności. Tak samo niepewność się pojawia w sytuacji, gdy na rynkach finansowych mają miejsce dziwne sytuacje, których do końca nie da się pojąć, a jakie mogą spowodować brak dostępu do naszych oszczędności. Mieliśmy już przecież takie okoliczności, a najbardziej poznaną jest ostatni kryzys finansowy, jaki bardzo pomieszał i przyczynił się do kłopotów milionów ludzi.

oszczędności

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

To są bez wątpienia negatywne wydarzenia, jakie pojawiają się przy każdej sytuacji, jak pragniemy odłożyć gdzieś pieniądze. Właściwie w każdej sytuacji jest ryzyko, iż stracimy ich większą część. Czasem dzieje się to bardziej świadomie, gdy gramy na giełdzie, niekiedy mniej, jak najzwyczajniej zainwestujemy je w sprawdzoną lokatę. Niemniej, patrząc na sytuację, na to jak wielu ludzi inwestuje swoje finanse na lokatach możemy być spokojni, ponieważ trzymanie pieniędzy w banku zdaje się dość bezpieczne w dzisiejszych szalonych czasach.