Gdzie w Polsce można jeszcze otrzymać etat?

W dzisiejszych czasach w ojczyźnie, nie jest prosto o posadę. W sensie prawnym, bezrobotną jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca innej pracy zarobkowej. Ma się rozumieć mowa jest o człowieku, w świetle prawa polskiego, legalnie zatrudnionej. Stopa bezrobocia na miesiąc luty br. wynosiła 10,3%. W naszym kraju popularne jest zjawisko migracji wewnętrznej, innymi słowy ogólnie rzecz biorąc grupowych przeprowadzek społeczności z województw, w jakich brakuje zatrudnienia.

logistyka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Proces ten przyśpiesza, a poziom bezrobocia rośnie w opuszczanych województwach.

Prezentowane w tym materiale treści są istotnie godne uwagi, ale kliknij też ten unikalny serwis www – on na pewno również Cię zaabsorbuje.

Wbrew pozorom powodem takiego biegu zjawisk jest właśnie ubytek rąk do pracy. Ale nie jest tak tragicznie. Jeśli w jednym województwie ubywa rąk do pracy, to w jakimś musi ich przybywać. Gorzej jeśli potencjalni robotnicy wyjeżdżają za robotą zarobkową do innych państw, ale to temat na inny temat. Województwa, które cieszą się przyrostem ludności, to: Małopolska, Mazowsze i Wielkopolskie. W tamtejszych urzędach pracy dużo łatwiej otrzymać pracę, nie jest to zaledwie obserwacja czy plotka. Wszystko potwierdzają dane. Stopa bezrobocia pozostaje tam na średnim poziomie 7%, co jest najniższym wynikiem w skali kraju. Jednakże, mimo iż ogrom ludzi przyjeżdża za pracą, wciąż istnieje w wyżej wymienionych województwach zapotrzebowanie na pracowników, tak samo fachowców, po studiach jak i tych, którzy nie posiadają wykształcenia. Wystarczy napisać w przeglądarce internetowej frazy: „oferty pracy chrzanów” (znajdziesz: oferty pracy chrzanów) albo „praca łowicz” aby zyskać pewność, że w tych ( bez zmartwień, nie tylko w tych dwóch miastach) istnieje spore zapotrzebowanie na robotników – . Na powiatowej stronie urzędu pracy w Chrzanowie w tym miesiącu znajduje się niecałe 100 propozycji zatrudnienia do przeróżnych gałęzi tak przemysłu jak i szkolnictwa. Zaś w powiecie łowickim aktualnych jest więcej niż 55 wolnych miejsc w 22 różnych przedsiębiorstwach. Dużym zapotrzebowaniem cieszy się stanowisko logistyka.

praca

Źródło: flickr.com

Ponownie, wpisując w przeglądarce internetowej frazę: „ praca logistyk” można w szybki sposób przekonać się, że propozycji pracy na to stanowisko nie dość, że nie brakuje to wciąż przybywa i to na obszarze całego kraju – praca jako logistyk. Prawdopodobnie spowodowane jest to uniwersalnością tego zawodu. Technik logistyk planuje, kontroluje transport towarów od producenta do kupującego wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej. Dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas. Obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Jest on „oczami” całej firmy. Jak widać, popyt na pracowników w Polsce jest ogromne. Dlatego bezrobotni, przynajmniej ich część mogą spać spokojnie, bo w urzędach czeka na nich praca.