Nie wiesz w jakim miejscu spędzić urlop w lecie? Udaj się na Majorkę!

Na pewno wiele osób snuje już plany na wakacje. Jedną z bardziej modnych destynacji wakacyjnych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej ciekawych wśród turystów miejsc na terenie tego kraju jest Majorka. Jakie atrakcje czekają na nas na takiej wyspie?

Na Morzu Śródziemnym położony jest archipelag Baleary. Jedną z wysp wchodzących w jego skład jest Majorka. To bardzo cieszące się popularnością miejsce wśród turystów, również z tych z Polski. Nic więc dziwnego, że polskie biura podróży oferują własnym klientom wypoczynek(zobacz kanada jeziora) na tej wyspie. Wspaniałą okazją do oszczędności zazwyczaj niemałych kwot są odpoczynki Majorka Last Minute- zobacz kompletną ofertę pod adresem. Cieszące się popularnością wczasy Majorka Last Minute to propozycja dla ludzi, które decyzję o wyjeździe mogą podjąć w ostatniej chwili.

Jeśli myślisz, że opisywany tekst jest wartościowy, koniecznie zobacz jeszcze szczegóły na witrynie, wtedy na pewno zapamiętasz więcej informacji.

Wyspa jest rewelacyjnym miejscem dla ludzi planujących spędzić własne wakacje nad morzem. Popularne wakacje nad morzem kojarzą nam się oczywiście z wylegiwaniem się na słońcu. Jeśli chcesz przeczytać więcej kliknij . Majorka jest mimo wszystko wyspą, która jest w stanie zaoferować turystom o wiele więcej ciekawych miejsc. Na zwiedzających ją gości czekają również liczne ciekawe miejsca.

Tropikalna plaża

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiedzanie Majorki należy rozpocząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brak jest licznych zabytkowych budowli, które wybudowano w stylu barkowym bądź w charakterystycznym dla Katalonii stylu Art Nouveau.Wyjątkowo pięknym miejscem jest Stare Miasto. Pośród jego ciekawych miejsc na uwagę zasługuje przede wszystkim pałac Almudaina oraz katedra La Seu. Pośród innych miejsc jakie znajdują na wyspie Polacy szczególnie chętnie zwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą szczególnie polubił Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją razem ze swoją długoletnią przyjaciółką, George Sand. Mnóstwo osób podróżujących można spotykać w bardzo interesującej zatoce Cala de sa Calobra. Oczywiście tak samo zatłoczonym miejscem jest klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko całe grupy pielgrzymek, ale też turyści, którzy zamiast odpoczywać na plażach wybrali trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor leży na wysokości 525 m n. p. m. jest dla nich doskonałym miejscem wypadowym na górskie szlaki. Te miejsca to tak naprawdę nieliczne przykłady ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Wakacje na Majorce bez najmniejszych wątpliwości na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy się na nie zdecydowali.