Wakacje się zbliżają, czyli w polskich górach naprawdę można wypocząć

Wakacje będą prędzej niż się nam zdaje. Dlatego osoby, które chcą gdzieś wyjechać, powinny już dzisiaj zacząć myśleć o zapewnieniu sobie noclegu. Wśród chętnie obieranych w Polsce kierunków znajdują się góry. Nie wszyscy decydują się na jednak zapełnione ludźmi Tatry. Miły urlop można spędzić też w Pieninach.

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Pieniny to jedne z naprawdę niezwykłych gór w naszym kraju. Swoją ogromną popularność zawdzięczają tak naprawdę słynnemu przełomowi Dunajca, który jest unikatowy nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Na wypoczynek w Pieninach decydują się osoby w niezwykle przeróżnym wieku – noclegi pieniny. Bez znaczenia jest to ile mamy lat i czy wakacje będziemy chcieli spędzić w Szczawnicy czy w Krościenku, należy dobrze wcześniej zabukować sobie miejsce do noclegu. Noclegi w Pieninach to rzecz jasna prywatne kwatery stojące na nieprawdopodobnie wysokim poziomie. Nie brak tu również domków, które pozostawiają turystom wielką dozę intymności. Domki dostępne są w przeróżnych częściach tego regionu kraju. Są idealne, jeśli na urlop wybieramy się nieco większą grupą. Noclegi w Pieninach to także luksusowe hotele, które gwarantują komfort na najwyższym poziomie. Decydując się na nocleg w takim miejscu, należy jednak pamiętać, że będzie on nas wyjątkowo sporo kosztował. Im więcej gwiazdek ma hotel, tym wyższa cena za nocleg.

Zamek Niedzica, Pieniny

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to region bardzo dobry dla ludzi kochających piesze wycieczki.

Ta solidna oferta (http://www.transcom-system.com.pl/pl/filtracja-przemyslowa), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej tematyki, ma zbliżone informacje na to fascynujące zagadnienie – zobacz tutaj.

Licznie wytyczone w tym miejscu szlaki turystyczne nie pozwolą się nudzić. Najbardziej znany prowadzi przez Trzy Korony i Sokolicę, czyli najpopularniejsze, ale równocześnie nie najwyższe szczyty Pienin. Najwyższym szczytem w Pieninach jest Wysoka, o której niezwykle często ludzie zwyczajnie nie pamiętają. Dość ciekawym przeżyciem jest wdrapać się na nią od strony Wąwozu Homole. Przy wspaniałej pogodzie z Wysokiej rozpościera się widok nie gorszy niż z Trzech Koron czy Sokolicy. Wybierając się na Trzy Korony, można wyjść możliwie jak najwcześniej. Ma się wtedy okazję na podziwianie niesamowitych mgieł w Dolinie Dunajca. Na Sokolicy można natomiast zobaczyć słynną sosnę w Polsce. Wiele osób dziwi się jak takie małych rozmiarów drzewko może sobie tak wspaniale radzić w skomplikowanych warunkach.