Urlop na niezwykłej oazie słońca, czyli wycieczki z Wrocławia na Jamajkę

Jamajka to trzecia w kolejności największa wyspa Morza Karaibskiego. Ta fantastyczna przystań położona na południe od USA nie narzeka na brak odwiedzających. Sezon na niezwykłej oazie trwa cały rok, a zwiedzający mają wiele atrakcji by spędzić wspaniale chwile.

Zauważmy, że częste ataki terrorystyczne mają ogromny wpływ na wycieczki Polaków. Kraje, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem jak na przykład Tunezja czy Egipt znacznie spadły w tabeli popularnych turystycznie krajów. Marcowy kryzys w Tunisie znacznie osłabił pozycję tego kraju, a czerwcowy wyeliminował jako główny kierunek podróży. Pomimo porządnej infrastruktury i świetnych warunków turystycznych państwa te notują kiepskie wyniki. Jak widać strach Polaków o własne życie wygrywa. Kraje europejskie też stanowiły wybór wakacyjnych wycieczek nie tylko naszych krajan, ale także wielu turystów z innych krajów. Jednakże po atakach terrorystycznych we Francji oraz kryzysie bankowym w Grecji i Włoszech zaczęto się zastanawiać się czy wczasy w tych częściach kraju mają sens.

Zwycięstwo w tym rankingu zwyciężyły państwa, które zawsze były przesuwane na boczny tor z powodu odległości od Polski oraz ceny która nie cieszyła, wręcz odstraszała. Jednym z tych państw jest Jamajka, która jest mekką dla zwiedzających. Do kąpieli słonecznych namawiają piękne, białe, duże plaże na których cienia jesteśmy w stanie zaznać pod rozłożystymi drzewami kokosowymi. Popularnymi kierunkami wycieczek na wyspie są: pełna świeżości, muzyki i nowych atrakcji stolica Jamajki Kingston, ale także Ochio Rios, Rio Buena, czy też Negril.

Jamajka

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie w Negril znajduje się rozległa plaża Jamajki, która posiada świetne warunki do korzystania z uroków sportów wodnych, a duże rodziny mogą spędzić niezapomniany czas przy blasku słońca na nieskazitelno błękitnym niebie. Jeżeli chodzi o pasjonatów spacerów to niejeden znajdzie coś dla siebie. West End- dzielnica Negril, która przyciąga turystów, chcących poczuć dawny klimat oazy. Ziemią obiecaną dla podróżujących jest tętniący życiem Ochio Rios. Jamajka przyciąga pięknymi widokami, ciekawą kulturą oraz tajemniczą roślinnością. Nie musimy się bać o atmosferę, gdyż czarnoskórzy mieszkańcy są niesamowicie miłym i rozrywkowym narodem. Skuszą nas zamiłowaniem do muzyki regionalnej i dredów. Biura z ofertami wakacji co raz częściej proponują oferty wycieczek do tego świetnego państwa.

Nasi Rodacy słyną z szukania prostej i najkrótszej drogi do punktu docelowego dlatego też jesteśmy w stanie korzystać z zorganizowanych grup, gdzie wszystko jest już zorganizowane, nie musimy się też obwiać o zamieszkanie i wyżywienie. Jeżeli jesteś jednak typem lekkoducha, możesz samemu od A do Z zorganizować wyjazd. Pierwszy krok to zakup biletów lotniczych. Świetnym miejscem wylotu na Jamajkę to Wrocław, w szczególności, gdy mieszka się daleko od centralnych miast Polski z własnymi lotniskami.

Zafrapował Cię niniejszy materiał? Jeśli tak, to kliknij ten link – to bardzo wiarygodna oferta (https://www.eccotravel.eu/chiny/), która też będzie warta Twojej uwagi.

Miasto to jest sporym ośrodkiem gospodarczym, posiada rozwiniętą sieć dróg, więc łatwo do niego dotrzeć z wielu części naszego kraju. Sam lot na wyspę trwa ponad pół dnia, ale później pozostaje tylko cieszyć błogim czasem spędzonym na tętniących życiem plażach.

Trasa z Wrocławia na Jamajkę nie należy do najtańszych, gdyż za lot można na nią wydać około kilka tysięcy złotych, jednak można spełnić rodzinne marzenia i radować się pięknymi widokami.