Jak urządzić sklep spożywczy, żeby dobrze dokonywało się w nim zakupów? O czym koniecznie trzeba pamiętać?

To prawdziwa sztuka, ażeby odpowiednio urządzić sklep. Nie oznacza to jednak, iż niemożliwym jest, żeby tego dokonać – trzeba znać kilka zasad, które za to odpowiadają. Przede wszystkim właściwe rozmieszczenie działów umożliwi pokierować klientem w taki sposób, aby poszukując codziennych produktów zobaczył jak największą ilość towaru.

sklep spożywczy, market

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsza powierzchnia sali sprzedażowej powinna wynosić 85-100 metrów kwadratowych, natomiast do tego należy jeszcze doliczyć 20 metrów kwadratowych na zaplecze. Ten metraż pozwala na zaopatrzenie sklepu w najbardziej niezbędne produkty i strefy sprzedaży. Jednocześnie ten metraż zapewni klientowi komfort poruszania się po placówce oraz zagwarantuj przeprowadzenie błyskawicznych i komfortowych zakupów bez męczącego przeciskania się między półkami.
Nasz klient będzie na pewno bardzo zadowolony, jak będzie mógł zrobić zakupy bez żadnych kłopotów, będzie wiedział, w jakim miejscu są komory chłodnicze , gdzie odnajdzie produkty z danego działu, nie będzie musiał tracić czasu na pytanie i chodzenie po sklepie Powierzchnia każdego miejsca w sklepie spożywczym powinna być dopasowana do specyfiki klienta, jego przyzwyczajeń i oczekiwań. Niezbędnym elementem jest odpowiednie pokierowanie klientem w sklepie.

Można to na pewno zrobić poprzez rozmieszczenie różnorodnych działów i grup towarowych w taki sposób, żeby klient poszukując codziennych produktów mógł obejrzeć jak najwięcej towaru. W okresie takich poszukiwań rośnie szansa na zainteresowanie klienta inną gamą produktów. Powierzchnię sklepu można podzielić na różnorodne obszary wyodrębniane na podstawie stylu życia oraz zachowania kupujących. Produkty najlepiej jak są grupowane wedle pokrewieństwa handlowego, to sprawia, że można stworzyć tak zwaną sprzedaż wiązaną.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę naszym interesującym wpisem? Fantastycznie. W takim razie namawiamy – kliknij w link noclegi podlasie i przejdź do kolejnej witryny po detale.

Klient np. wybierając płatki śniadaniowe przypomni sobie, aby nabyć mleko. Dokona tego jak będzie ono zlokalizowane w pobliżu. Jak będziemy mieli to na uwadze to faktycznie zwiększamy swoje szanse na sukces sprzedażowy. Pamiętajmy więc, iż optymalne ułożenie elementów, jak boksy kasowe czy lady , podzielenie sklepu na intuicyjne działy i rozłożenie tak wszystkich produktów, żeby łatwo się kupowało, sprawi, że nasza sprzedaż może być naprawdę bardzo udana.