Na wakacje w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na urlop w to miejsce?

W dzisiejszych czasach Polacy coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w obrębie kraju. Jest to związane przede wszystkim z dużym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego rodzaju atrakcji, które dają nam gwarancję iż w danym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić. Rośnie także pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasze państwo jest pełne zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

góry, Pieniny

Autor: Karen Rustad
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia do takich miejsc można zaliczyć jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej informacji na ten temat, to kliknij ten link – jest tu bardzo świeża treść (https://bachledaresort.pl/resort/atrakcje/polana-szymoszkowa) dotycząca tej problematyki.

Jest to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, drugi co do popularności jeżeli chodzi o krajobraz górski. Przez ostatnie kilkanaście lat obszar ten uległ bardzo silnemu rozwojowi, została stworzona świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dogodnie opracowana komunikacja.

Będąc w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych. Duży atut tego górskiego krajobrazu stanowi płynący tam Dunajec, na którym organizuje się spływy na tratwach, cieszące się wielką popularnością. Bardzo dużą rolę odgrywają obecne na tym terenie zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, które są świadectwem dziedzictwa kulturowego naszego kraju . Różnego typu ciekawostki i atrakcje znajdziemy także w Krościenku nad Dunajcem.

Czy poszukujesz teraz czegoś interesującego? Jeśli tak, to zerknij na stronę, która na pewno okaże Ci się emocjonująca. Dotyczy ona pokrewnej tematyki.

Nie należy naturalnie pominąć Pienińskiego Parku Narodowego, będącego pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.

Powodów do odwiedzenia Pienin jest jak widać bardzo wiele, zatem jedyne co należy zrobić to ustalić sobie wolny tydzień w pracy i wyruszać w podróż! Wybranie noclegu będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w Internecie hasło ‘noclegi w pieninach’, a otrzymamy dostęp do setek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin – nocleg w Pieninach. Oczywiście lepiej jest zorganizować to wcześniej, zwłaszcza jeśli pragniemy tam pojechać w gorącym dla turystyki sezonie.

Nie ulega wątpliwości, iż, Pieniny są idealnym wyborem jeżeli chodzi zarówno o letni, jak i zimowy urlop. Mnogość atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna gwarantują, iż będziemy mogli odpocząć na łonie natury a przy okazji cieszyć się widokiem malowniczych górskich krajobrazów. Nie powinniśmy się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko spakować bagaż i ruszać w Pieniny! – .