Wycieczki do Stanów Zjednoczonych – co warto ujrzeć na wschodnim wybrzeżu?

Stany Zjednoczone Ameryki z uwagi na spore różnice kulturowe jak również klimatyczne stanowią łakomy kąsek na przygodowej mapie nie jednego Europejczyka. Obszar tego kraju jest ogromnie rozległy, dzięki czemu głębokie poznanie całości byłoby niezwykle czasochłonne. Co należałoby zobaczyć we wschodniej cząstce kraju?

USA

Autor: M Contos
Źródło: http://www.flickr.com

Wschodnie Wybrzeże to w największym stopniu zurbanizowany i najgęściej zamieszkały obszar USA. Pierwszą atrakcją, bez jakiej dojrzenia nie powinno się opuścić „światowej stolicy” jest symboliczna Statua Wolności, która najdokładniej dostrzegalna jest z parku Battery. To właśnie tam wycieczki USA są najmilej organizowane. Dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na za długie rozpoznawanie Nowego Jorku dobrą nowiną będzie fakt, że panoramę ślicznego Manhattanu w całej świetności można obejrzeć z najwyższego w tym momencie w Nowym Jorku wieżowca – Empire State Building.

Innym miejscem, będąc w Stanach należałoby odwiedzić jest leżące na północ od NY miasto Niagara Falls, gdzie możemy zobaczyć, znajdujący się na krawędzi USA i Kanady legendarny wodospad. Warto udać się do położonego w dalszym ciągu na południe, gwarnego Waszyngtonu, do jakiego też wycieczki USA są planowane.

USA

Autor: Bob Doran
Źródło: http://www.flickr.com

Przystanek w stolicy nie może się obejść bez wycieczki w region Kapitolu i także Białego Domu, przed jakim, na pobliskim placu Freedom Plaza stoi monument Tadeusza Kościuszki. Warto również odwiedzić Bibliotekę Kongresu i także mauzoleum prezydenta Lincolna. Dla tych, którzy wolą odpoczywać biernie, wylegując się na słońcu i pić drinki z parasolką, wspaniałym zwieńczeniem podróży po Wschodnim Wybrzeżu USA, będzie wizyta w Miami. Spacery po piaszczystych plażach nad skrajem oceanu, na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń na dalekie lata.

Multikulturowy temperament kraju, którym są Stany Zjednoczone > stany zjednoczone wycieczki zapewnia mnogość niepowtarzalnych atrakcji turystycznych, od pociągających zabytków przez śliczne parki narodowe i gorące plaże, aż po miejsca, w jakich można wypocząć dynamicznie i przez sekundę poczuć się jak maluch.

Masz ochotę zapoznać się z nowymi ciekawymi wątkami na podobny temat? Żaden problem. Kliknij na hiperłącze do witryny (https://www.metfix.com.pl/oferta/stopki-podstawki-maszyn/stopki-maszyn-systemami-kotwien-podloza/) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Wskutek tego każdy, niezależnie od swoich pragnień i celu podróży, bezspornie znajdzie tam coś dla siebie.