Dlaczego warto wybrać się na urlop na Kubę? Wybieramy jedną z najpopularniejszych wysp na Karaibach.

Kuba to cudownie położona i jedna z największych wysp na Morzu Karaibskim. Jej stolicą jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zwiedzenia) to Santiago de Cuba, Santa Clara i znane Guantanamo. Jej skomplikowana i burzliwa historia a także specyficzny, słoneczny i duszny klimat, zachęcają do spędzenia tam długich wakacji w tanecznych rytmach Buena Vista Social Club, a idealnie zachowana kolonialna architektura stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy.

Kuba

Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com

Kuba obfituje w punkty do zobaczenia, więc dobrze jest zdecydować się na zorganizowane wakacje z bardzo atrakcyjnym programem ukierunkowanym na zwiedzanie i obfitującym w opcjonalne wycieczki, lecz jeżeli chcemy wyjechać tam tylko po to, aby korzystać z palącego słońca na kubańskich, białych plażach, samodzielnie zwiedzać miasta i zażywać nocnego, klubowego życia – urlop na Kubie to również dobry wybór.

Stolica – Hawana – też obfituje w miejsca warte zobaczenia: Plac i Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, starówka, barokowa katedra… Można zwiedzić Muzeum Rumu – Bocoy i przejechać przez dzielnice Miramar i Cubanacan. W czasach przed rewolucją były to dzielnice bogaczy. Poza stolicą warto pojechać do Pinar del Rio, czyli do miasta słynącego z plantacji tytoniu, do Valle de Vinales, czyli parku narodowego z ogromnymi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes.

Nie można też ominąć zobaczenia Farmy Orchidei oraz Indiańskiej Groty z malowidłami ściennymi. Ciekawym miejscem może być również farma krokodyli. Z większych miast nadbrzeżnych możemy odbyć wiele niecodziennych rejsów na okoliczne wyspy koralowe i kanały. Możemy też nurkować na rafie. Warto również zatrzymać się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, żeby zobaczyć podwodną jaskinię z barwnym od tropikalnych rybek malutkim jeziorkiem, czyli sławną Cueva de los Peces.

W tym miejscu można skorzystać z kąpieli w morzu. Kąpiele i odpoczynek na plaży można urozmaicić i wykupić dodatkowe fakultatywne wycieczki, których jest tam sporo. Na Kubę możemy wybrać się z kilku większych miast Polski, ale bardo atrakcyjne cenowo i terminowo są wycieczki z Wrocławia. Dużą zaletą jest fakt, że loty z Wrocławia na Kubę są bezpośrednie.

Kuba, wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Kuba to nie tylko tequila, kubańskie cygaro, tytoń i rum oraz rządy Fiedela Castro, lecz głównie cudowne miejsca i wiele atrakcji turystycznych. Dla wczasowiczów powinny być to wspomnienia, które przywiozą, fotografie przesycone kolorami i piękna, złocista opalenizna.