Polityka osobowa prowadzona w przedsiębiorstwie to bardzo istotna sprawa

Polityka personalna jest jednym z najważniejszych filarów strategii firmy. Procedury i zwyczaje dotyczące nie tylko przyjmowania personelu, ale także ich wynagradzania i motywowania, mają duży wpływ na atmosferę oraz efektywność pracy w przedsiębiorstwie. W jaki sposób podejmować trafne decyzje personalne we własnej firmie?

w firmie

Autor: Sustainable Economies Law Center
Źródło: http://www.flickr.com

Częstym błędem, popełnianym przez właścicieli firm w przypadku przyjmowania podwładnych, jest powierzenie procesu rekrutacji osobie nie posiadającej pomysłu na weryfikację umiejętności kandydata. Przesłane dokumenty aplikacyjne czy tradycyjna rozmowa kwalifikacyjna na ogół są niewystarczające do tego, aby ocenić faktyczne umiejętności pracownika.

Mając ten fakt na uwadze, pamiętajmy że rekrutacja powinna być zlecona osobie, która zna współczesne metody rekrutacji. Coraz bardziej popularne są m.in. symulacje pracy czy testy zadaniowe.

Czyż omawiany post nie jest emocjonujący? Jeśli tak uważasz, kliknij tu – zalecam tę stronę, ponieważ odnajdziesz tam przykuwające wzrok teksty.

Miejmy na uwadze, iż nawet najdłuższa rozmowa nie odda rzeczywistych zdolności potencjalnego pracownika. Podsumowując, planując rekrutację, powinniśmy przemyśleć jej charakter.

Wówczas będziemy mieć gwarancję, iż decyzja, którą podjęliśmy jest właściwa. Polityka personalna w przedsiębiorstwie opiera się także na opracowaniu konkretnych zasad awansowania kadry. Jedynie przejrzyste określenie warunków, których spełnienie pozwala do ubiegania się o awans, umożliwia rzetelną ocenę pracowników. Jedną z bardziej konfliktowych sytuacji w firmie są promocje dawane na podstawie osobistych sympatii pracodawcy, podczas gdy powinno być to wyróżnienie autentyczne dokonania.

Nie wahaj się oraz przeczytaj znajdujące się tu uwagi o nas. To z pewnością są godne Twojej uwagi dane – zwyczajnie kliknij ten link.

Jako pracodawca powinniśmy przykładać szczególną uwagę do konsekwencji w motywowaniu kadry.

Zebranie pracowników

Autor: Manchester University Maths
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy przyznajemy premie, przydzielajmy je uczciwie. Jeżeli motywujemy, czyńmy to w taki sposób, aby pracownik miał świadomość, co osiągnie spełniając nasze oczekiwania. Jedynie jasne wyznaczenie zasad przyznawania premii, jak też konsekwencja w działaniu pozwolą na przeprowadzanie właściwej polityki personalnej w naszej firmie.